Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté z F-M řešili případy krádeží v obchodech

Hned několik případů krádeží museli řešit policisté na Frýdeckomístecku. Pachatelé kradli zejména jídlo, nepohrdli ale ani hračkami či drogistickým zbožím. Policisté zároveň také pořádali preventivní akce pro nakupující, na které se zloději také zaměřovali.

I během vánočního období měli policisté na Frýdeckomístecku hodně napilno. Zaměstnávali je zloději, kteří v obchodech kradli potraviny, ale i další zboží.

“Jedním z případů byla krádež sedmi kusů stavebnic a několik desítek holicích břitů, které pachatel odcizil v jednom ze supermarketů v obci Třinec. Z frýdeckomísteckého hypermarketu pachatel odcizil čtyři kusy medu, šest kusů olivových olejů a několik kusů uherských salámů. Téhož dne 21letá žena odcizila také v supermarketu ve Frýdku-Místku 19 kusů másel, které si uschovala do své tašky v převlékací kabince, do které přidala i několik kusů vlašských salátů a několik kusů drogistického zboží,” uvedla mluvčí PČR F-M Karolína Bělunková.

Zejména před Vánoci, ale také po nich, kdy obchodní řetězce zlevňují své zboží a jsou proto hojně navštěvované, se také policisté zaměřují na preventivní a osvětové akce, které mají informovat nakupující, na které se zloději také často zaměřují.

“Policie České republiky Moravskoslezského kraje vytvořila projekt s názvem Kdo z koho, kdy policisté hovoří se zákazníky ve vytipovaných prodejnách o základních pravidlech správného a bezpečného nakupování,” popsala Bělunková.

Nejlepší obranou před zloději je obezřetnost a mít své věci neustále na očích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy