Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku probíhá zmlazování keřů

Ve Frýdku-Místku pokračuje kácení starých a nemocných stromů. Vedle toho také probíhají práce spojené se zmlazováním keřů. Technické služby prořezávají větve a odstraňují staré pařezy.

Počátkem tohoto roku zahájili zaměstnanci Technických služeb na základě požadavku odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu města Frýdku-Místku průklesty a zmlazování keřů, které ještě plní estetickou funkci.

“Konkrétně v lednu budeme tyto práce provádět na sídlišti K Hájku a postupně na sídlišti za nemocnicí. Jedná se o keře, které splňují estetickou stránku. Budou zmlazeny, proklestěny, následně podhnojeny a zamulčovány štěpkou,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Keře, které už neplní estetickou funkci, zaměstnanci Technických služeb odstranění a jejich kořeny vyfrézují.

“Cílem je, aby těch keřů bylo trošku méně. Nebude tam tak velká možnost shromažďování listí a odpadků a průjezdní profily chodníků a komunikací budou zefektivněny. Takže tyto plochy zhruba na rozsahu 1500 metrů čtvrtečních budou probíhat v lednu, keře na zhruba 500 metrech čtvrtečních budou odstraněny a nahrazeny novými,” dodal Kohut.

Průklesty a zmlazování keřů budou probíhat i v únoru a v březnu. Postupně přijdou na řadu sídliště Kolaříkovo, Anenská a podle požadavků další.
Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

DOSON AZS s.r.o. - pracoviště Paskov - Celnice, kontaktní osoba pan Bc. Marián Kálna
Paskov
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků