Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku probíhá zmlazování keřů

Ve Frýdku-Místku pokračuje kácení starých a nemocných stromů. Vedle toho také probíhají práce spojené se zmlazováním keřů. Technické služby prořezávají větve a odstraňují staré pařezy.

Počátkem tohoto roku zahájili zaměstnanci Technických služeb na základě požadavku odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu města Frýdku-Místku průklesty a zmlazování keřů, které ještě plní estetickou funkci.

“Konkrétně v lednu budeme tyto práce provádět na sídlišti K Hájku a postupně na sídlišti za nemocnicí. Jedná se o keře, které splňují estetickou stránku. Budou zmlazeny, proklestěny, následně podhnojeny a zamulčovány štěpkou,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Keře, které už neplní estetickou funkci, zaměstnanci Technických služeb odstranění a jejich kořeny vyfrézují.

“Cílem je, aby těch keřů bylo trošku méně. Nebude tam tak velká možnost shromažďování listí a odpadků a průjezdní profily chodníků a komunikací budou zefektivněny. Takže tyto plochy zhruba na rozsahu 1500 metrů čtvrtečních budou probíhat v lednu, keře na zhruba 500 metrech čtvrtečních budou odstraněny a nahrazeny novými,” dodal Kohut.

Průklesty a zmlazování keřů budou probíhat i v únoru a v březnu. Postupně přijdou na řadu sídliště Kolaříkovo, Anenská a podle požadavků další.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy