Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkování by ve F-M mohly řešit parkovací domy

Město Frýdek-Místek se potýká s nedostatkem parkovacích míst. Přestože se město snaží budovat nová parkoviště, stále jich ještě není dost. V nedaleké budoucnosti by tento problém mohly řešit parkovací domy.

Stejně jako řada jiných měst v kraji se i Frýdek-Místek potýká s nedostatkem parkovacích ploch. Skoro každý rok vznikla ve městě nějaká parkoviště, přesto zaparkovat je na mnoha místech neustále problém. Třeba u polikliniky je v dopoledních hodinách zaparkovat auto takřka nemožné.

Anketa, občané Frýdku-Místku: 1. “Je to bída. Kolikrát to musím dvakrát objet dokola, abych našel místo.” 2. “Není to tu valné. Však to vidíte.”

Pomoci s nedostatkem parkovišť by v budoucnu mohly parkovací domy.

“Určitě do budoucna uvažujeme, co s parkováním, protože ta situace ve městě nás vůbec netěší. Určitým východiskem a zkouškou, jak by to mohlo vypadat, je studie sídliště Riviéra. Tady se odborníci z Prahy podívali, jak by Frýdek-Místek řešili. Navrhli tam několik malých parkovacích domů a nějaká další parkovací místa. Něco se nám líbilo víc, něco méně. Co se nám nelíbilo, byl návrh parkovacího domu na točně na Riviéře, tady se určitě nedohodneme. Ale ostatní návrhy vypadaly zajímavě a řešily by parkování na Riviéře. Na druhou stranou je třeba říct, že pokud vzniknout někde parkovací domy, tak nejreálnější to dneska je vedle frýdeckého a místeckého náměstí. Tady si myslím, že to v blízké budoucnosti určitě vznikne. Jedna je to dáno velkou potřebovat parkovat, a jednak tím, že parkovací domy, pokud jsou, tak jsou velmi finančně náročné a to parkování je tam vždycky nějak minimálně zpoplatněno,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Parkovací domy vedle obou náměstí by mohly začít vznikat v horizontu tří až čtyř let. Pokud jde o sídliště, tady je to spíš otázka desetiletí. Prioritou města je, aby byly parkovací domy co nejvíce pod terénem, aby kolem nich byla izolační zeleň a aby nijak nevadily okolo stojícím domům a nerušily obyvatele.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy