Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město F-M pokračuje s opravami hasičských zbrojnic

Hasičská zbrojnice v Lískovci dostala zcela nový kabát. Vedle nové fasády má vyměněná okna, výjezdová vrata a opraven byly i vnitřní prostory. Město dále plánuje zrekonstruovat i hasičské zbrojnice v dalších příměstských částech.

Město Frýdek-Místek má ve své správě celkem šest hasičských zbrojnic, a to ve Skalici, Lískovci, Zelinkovicích, Chlebovicích, Panských Nových Dvorech a také na ulici Střelniční ve Frýdku. Postupně se je snaží renovovat, opravou tak prošla hasičská zbrojnice v Panských Nových Dvorech nebo hasičská zbrojnice v Lískovci.

“Zhruba v roce 2015 začal takový příběh. Byli jsme požádáni o to, zda bychom nemohli vyměnit vrata, které byly v dezolátním stavu. Tak jsme vyměnili vrata, ale zdálo se nám, že ta fasáda a to okolí taky není v pořádku, takže jsme opravili i kus fasády. Tak jsme začali opravovat vnější obal této zbrojnice až do dnešní podoby, kdy je spravená a vypadá dobře. Museli jsme také věnovat pozornost elektroinstalaci, která taky není v těch zbrojnicích v pořádku a má svá nejlepší léta za sebou, takže si zaslouží postupnou revitalizaci. Dál jsme tam vyměnili podlahy, okna, dveře a ta dále. Ještě není všechno hotovo, musí se udělat nějaké vnitřní úpravy, ale to už je věc, která se uvidí podle financí, podle množství peněz v rozpočtu. Postupně to budeme dělat tak, ať jsou hasiči spokojeni. Taky jsme jim uvolnili jednu část, kde byla zaniklá restaurace, takže teď mají tento prostor k dispozici a mají tam klubovnu,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Opravou hasičské zbrojnice v Lískovci ale renovace neskončily. Město chce zrekonstruovat i hasičskou zbrojnici ve Skalici.

“Skalice je ve fázi projektové dokumentace. Zadali jsme tam řešení krovů a střechy, která není v dobrém stavu. Je to letitý problém. Žádali o to více než pěl tel, takže jsme jim vyšli vstříc a budeme to řešit. Budeme rádi, když letos doděláme projektovou dokumentaci a případně podle množství peněz v rozpočtu bychom se do toho ještě letos pustili. Pokud ne, tak příští rok,” uvedl Kajzar.

V letošním roce bude dokončena i rekonstrukce hasičských zbrojnic v Zelinkovicích a Chlebovicích. Také zde dojde k výměně oken, dveří, elektroinstalace a opravena bude fasáda. Práce si vyžádaly zhruba tři miliony korun. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy