Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Faunapark Frýdek-Místek získal dotaci na další rozvoj

Zastupitelé Frýdku-Místku schválili na svém únorovém zasedání dotaci Spolku pro Faunapark. Peníze budou použity na další údržbu a nezbytné práce vedoucí k znovuobnovení parku a minizoo.

Spolek pro Faunapark Frýdek-Místek získal další peníze potřebné pro obnovu parku a minizoo v areálu bývalého ředitelství společnosti Slezan. Dotaci ve výši 400 tisíc korun spolku schválili zastupitelé na své únorovém zasedání.

“Jsem velmi rád, že zastupitelé Frýdku-Místku podpořili další dotaci do Faunaparku. Je to lokalita uprostřed města, kde byl kdysi dávno historicky zoopark, a jsem velmi rád, že se našla skupinka nadšenců, která založila spolek, a má chuť, čas a energii tento Faunapark obnovit,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

První práce v areálu provedl spolek už z prvních dotací, které získal od města i jiných subjektů po podepsání memoranda se Slezanem, a teď připravuje další.

“Co s penězi, které obdržíme pro letošní rok. Je to 200 tisíc na rekonstrukci chodníků. My odkrýváme původní chodníky, shrabáváme tu zeminu, která tam za těch 40 let napadala a dáváme nový povrch. Dále použijeme 200 tisíc na ošetření zeleně. V loňském roce jsme díky magistrátu ošetřili prvních 25 stromů a čeká nás dalších 75, z nichž některé bohužel budeme muset pokácet, protože už dožily,” uvedl popsal předseda Spolku pro Faunapark ve F-M Petr Dvořáček.

Město má do budoucna záměr pozemek, na němž bude stát Faunapark, získat do svého vlastnictví.

“V současné době jednáme a budeme jednat se společností Slezan o nějaké spolupráci tak, abychom se stali spoluvlastníky těch pozemků, ať tam město může přispívat s větším klidem a větší peníze,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Budoucí Faunapark by měl zahrnovat malé kontaktní zoo se zhruba deseti druhy zvířat, přírodní dětské hřiště, botanickou stezku, naučnou fotografickou stezku o historii místa, edukační centrum, malou kavárnu s venkovní terasou a veřejnou knihovničkou. 
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků