Faunapark Frýdek-Místek získal dotaci na další rozvoj

Zastupitelé Frýdku-Místku schválili na svém únorovém zasedání dotaci Spolku pro Faunapark. Peníze budou použity na další údržbu a nezbytné práce vedoucí k znovuobnovení parku a minizoo.

Reklama

Spolek pro Faunapark Frýdek-Místek získal další peníze potřebné pro obnovu parku a minizoo v areálu bývalého ředitelství společnosti Slezan. Dotaci ve výši 400 tisíc korun spolku schválili zastupitelé na své únorovém zasedání.

“Jsem velmi rád, že zastupitelé Frýdku-Místku podpořili další dotaci do Faunaparku. Je to lokalita uprostřed města, kde byl kdysi dávno historicky zoopark, a jsem velmi rád, že se našla skupinka nadšenců, která založila spolek, a má chuť, čas a energii tento Faunapark obnovit,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

První práce v areálu provedl spolek už z prvních dotací, které získal od města i jiných subjektů po podepsání memoranda se Slezanem, a teď připravuje další.

“Co s penězi, které obdržíme pro letošní rok. Je to 200 tisíc na rekonstrukci chodníků. My odkrýváme původní chodníky, shrabáváme tu zeminu, která tam za těch 40 let napadala a dáváme nový povrch. Dále použijeme 200 tisíc na ošetření zeleně. V loňském roce jsme díky magistrátu ošetřili prvních 25 stromů a čeká nás dalších 75, z nichž některé bohužel budeme muset pokácet, protože už dožily,” uvedl popsal předseda Spolku pro Faunapark ve F-M Petr Dvořáček.

Město má do budoucna záměr pozemek, na němž bude stát Faunapark, získat do svého vlastnictví.

“V současné době jednáme a budeme jednat se společností Slezan o nějaké spolupráci tak, abychom se stali spoluvlastníky těch pozemků, ať tam město může přispívat s větším klidem a větší peníze,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Budoucí Faunapark by měl zahrnovat malé kontaktní zoo se zhruba deseti druhy zvířat, přírodní dětské hřiště, botanickou stezku, naučnou fotografickou stezku o historii místa, edukační centrum, malou kavárnu s venkovní terasou a veřejnou knihovničkou. 
SOUZNĚNÍ - Vánoční jarmark a hudební program v Kozlovicích

Dnes 8:00 - 7:34
Frýdek-Místek, Obec Kozlovice

SOUZNĚNÍ - Galakoncert Heľpan, Valašský vojvoda i Ondra Ruml

Zítra 11:00 - 15.12. 7:34
Frýdek-Místek, Dům kultury, Frenštát pod Radhoštěm

Aneta Langerová: Koncert s kapelou a smyčcovým triem

Zítra 19:00 - 15.12. 7:34
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Peandre s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Rotto, spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč

Detail

AUTOCENTRUM SOVJÁK s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu