Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku probíhají vysprávky silnic

Zaměstnanci Technických služeb zahájili na území Frýdku-Místku celoplošné vysprávky místních a účelových komunikací. První silnicí, která v těchto dnech prošla opravou, byla komunikace na ulici Hasičská.

Silnice ve špatném stavu dostanou nový povrch. Zaměstnanci Technických služeb zahájili v červnu celoplošné vysprávky komunikací, které budou probíhat během celého léta.

“Poté, co byly provedeny lokální opravy, pokračujeme celoplošnými opravami. Je to v místech, kde těch závad na silnicích už je příliš mnoho, kde by lepení děr ničemu nepomohlo,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Jako první přišla na řadu silnice na Hasičské ulici.

“Práce spočívají v odstranění stávajícího asfaltobetonového krytu v tloušťce 50 milimetrů, jeho vyčištění a pokládce nového krytu ve stejné tloušťce. Ten rozsah je zhruba dva a půl tisíce metrů čtverečních. Součástí prací je i zálivka spár, které zde vznikly v necelých tři sta metrech. Celkový objem prací byl vyčíslen na milion sedmdesát tisíc korun bez DPH,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V poslední dekádě června budou Technické služby pokračovat s vysprávkami v Lískovci, kde opraví zhruba 2000 metrů čtverečních komunikace. Zde by měly být hotovy do konce měsíce a s dalšími opravami dále pokračovat o letních prázdninách.

“V průběhu prázdnin budeme pokračovat vysprávkou chodníku u nemocnice na ulici Elišky Krásnohorské zhruba od míst centrálního parkoviště až po hranici ulice Tolstého a souběžně v době prázdnin zahájíme také práce na rekonstrukci příjezdové komunikace mateřské školky na ulici Myslivečka, kde tato komunikace dostane nový asfalt a navíc tam budou odstraněny stávající betonové rampy u vchodu. Bude tam postaveno nové schodiště včetně bezbariérového přístupu a samozřejmě proběhnou práce spojené s terénními úpravami. To vše podle projektové dokumentace, která je zde zpracována,” dodal Kohut.

Město nyní připravuje podklady k dalším vysprávkám, které budou během července a srpna na jeho územím probíhat.

Nahlásit chybu


K tématu
Bc. Lenka Kovalská - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 18 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail