Reklama

Ve Frýdku-Místku probíhají vysprávky silnic

Zaměstnanci Technických služeb zahájili na území Frýdku-Místku celoplošné vysprávky místních a účelových komunikací. První silnicí, která v těchto dnech prošla opravou, byla komunikace na ulici Hasičská.

Reklama

Silnice ve špatném stavu dostanou nový povrch. Zaměstnanci Technických služeb zahájili v červnu celoplošné vysprávky komunikací, které budou probíhat během celého léta.

“Poté, co byly provedeny lokální opravy, pokračujeme celoplošnými opravami. Je to v místech, kde těch závad na silnicích už je příliš mnoho, kde by lepení děr ničemu nepomohlo,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Jako první přišla na řadu silnice na Hasičské ulici.

“Práce spočívají v odstranění stávajícího asfaltobetonového krytu v tloušťce 50 milimetrů, jeho vyčištění a pokládce nového krytu ve stejné tloušťce. Ten rozsah je zhruba dva a půl tisíce metrů čtverečních. Součástí prací je i zálivka spár, které zde vznikly v necelých tři sta metrech. Celkový objem prací byl vyčíslen na milion sedmdesát tisíc korun bez DPH,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V poslední dekádě června budou Technické služby pokračovat s vysprávkami v Lískovci, kde opraví zhruba 2000 metrů čtverečních komunikace. Zde by měly být hotovy do konce měsíce a s dalšími opravami dále pokračovat o letních prázdninách.

“V průběhu prázdnin budeme pokračovat vysprávkou chodníku u nemocnice na ulici Elišky Krásnohorské zhruba od míst centrálního parkoviště až po hranici ulice Tolstého a souběžně v době prázdnin zahájíme také práce na rekonstrukci příjezdové komunikace mateřské školky na ulici Myslivečka, kde tato komunikace dostane nový asfalt a navíc tam budou odstraněny stávající betonové rampy u vchodu. Bude tam postaveno nové schodiště včetně bezbariérového přístupu a samozřejmě proběhnou práce spojené s terénními úpravami. To vše podle projektové dokumentace, která je zde zpracována,” dodal Kohut.

Město nyní připravuje podklady k dalším vysprávkám, které budou během července a srpna na jeho územím probíhat.
Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 17.06. 11:51
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 17.06. 11:51
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 17.06. 11:51
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu