Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek uspořádal tábor pro znevýhodněné děti

Frýdek-Místek zorganizoval tábor pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Jedním z cílů bylo těmto dětem zpříjemnit léto, ale především jim ukázat jiný svět, než ten, ve kterém žijí.

Odbor sociální péče magistrátu Frýdku-Místku uspořádal tábor pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Ty vyrazily na týdenní pobyt do Velkých Karlovic, kde na ně čekal každodenní pestrý program.

“Děti, které za mnou vidíte, jsou děti našich rodičů a rodin, se kterými pracujeme v rámci sociálně právní ochrany dětí. Děti se klasicky přihlašují přihláškami. Je o to vždy velký zájem a máme i spoustu náhradníků, protože děti jezdí opakovaně i několik let po sobě a chtějí jet znova, protože se jim tábor líbí,” uvedla kurátor pro mládež a hlavní vedoucí tábora Valérie Votýpková.

Tábor se každým rokem odehrává na určité téma. Letošní téma znělo Lovci artefaktů.

“Děti putují po Evropě a Asii, po mapě a hledají ztracené artefakty, které po nich požaduje profesor Konrad z londýnského muzea. Děti navštěvují různé lokality. Začaly v Rusku, dále pokračovaly přes Čínu, Bombaj až do Burkina Faso, kde dneska dělají výlov zlata,” popsal vedoucí tábora, informatik HZS ČR David Lucák.

Anketa, děti:

1. ”Je to tu boží, strašně dobré.”

2. “Moc se mi tu líbí, mám tu i nové kamarády.”

Letos proběhl tábor už devátým rokem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy