V MŠ Josefa Myslivečka ve Frýdku-Místku probíhá rekonstrukce

Během letních prázdnin prochází rekonstrukcemi řada základních a mateřských škol. Jednou z nich je i mateřská škola Josefa Myslivečka, kde v těchto dnech Technické služby provádí stavební práce.

O tom, že na základních školách ve Frýdku-Místku panuje čilý pracovní ruch, jsme vás prostřednictvím jedné z našich minulých reportáží už obeznámili. Na základě požadavku odboru kultury, školství, mládeže a tělovýchovy magistrátu města zároveň probíhají práce i v mateřské školce na ulici Josefa Myslivečka. Pracovníci Technických služeb tam 10. července zahájili práce spojené s rekonstrukcí příjezdové komunikace a přilehlého prostranství.

“Práce spočívají v odkrytí stávajícího litého asfaltu, vybourání betonových obrubníků, pokládce nového asfaltobetonového povrchu, vybetonováním nových obrubníků. Před samotnými vchody ve školce dochází ke zmenšení zpevněných ploch na úkor nově vznikající zeleně zhruba v rozsahu 250 metrů čtverečních. Práce budou spočívat kromě odkrytí toho asfaltu i v odkrytí dalších podkladních vrstev, aby se tam mohla navézt v požadované tloušťce hlína. Po realizaci asfaltových ploch bude samozřejmě plocha kultivována a bude provedena výsadba travním semenem,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Součástí prací v rámci projektové dokumentace jsou i opravy dvou vstupů do mateřské školky.

“Konkrétně se jednu o vybourání zídek na levé i na pravé straně, sanaci stávající podesty, vytvoření betonového podloží, abychom mohli na přilehlou plochu provést pokrytí asfaltem, a u toho druhého vchodu bude ještě postaven nové zábradlí z nerezu,” řekl Kohut.

Práce si vyžádají celkové náklady ve výši jednoho milionu sto třiceti pěti tisíc bez DPH a dokončeny by měly být zhruba 20. srpna.
Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

22.09. 8:00 - 15.09. 15:37
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

TEMATO SMART REAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků