Frýdek-Místek se opět stane součástí Czech Cycling Tour

Do Frýdku-Místku se v pátek 10. srpna sjedou cyklistické špičky. Město Frýdek-Místek se totiž znovu stane součástí největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Cycling Tour.

Město Frýdek-Místek se již potřetí stane součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Cycling Tour. V pátek 10. srpna v rámci etapy Olomouc – Frýdek-Místek zavítají na frýdecké Zámecké náměstí profesionální cyklisté elitních mezinárodních týmů. Fanoušky čeká nejen špičková cyklistika, ale také kulturní program, jehož hlavní hvězdou bude Dominátor – legendární hokejový brankář Dominik Hašek.

“Cyklisté budou zhruba od půl páté  zhruba do pěti projíždět frýdeckým náměstím  a po ulici Revoluční a Bruzovská budou pokračovat na Sedliště, pojedou přes Bruzovice, Pazdernou, Dobrou, Nošovice, Vyšní Lhoty, Raškovice a Skalici do Starého Města, odkud zamíří opět do centra města. Zhruba od půl šesté do šesti hodin budou projíždět po místních ulicích Jamnická, Slezská, T. G. Masaryka a Radniční až na Zámecké náměstí,” popsala mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V trase závodu budou nutná dopravní omezení. Nepůjde o celodenní uzavírky, ale o tak zvané plovoucí uzavírky. Komunikace budou postupně uzavírány zhruba půl hodiny před příjezdem pelotonu a po jeho projetí budou opět plně průjezdné.

„Jediné větší omezení se dotkne Zámeckého náměstí ve Frýdku a přilehlých ulic Zámecká a Radniční, které budou po celý den uzavřeny. Autobusové linky, které zajíždějí na náměstí, budou v den závodu končit a vyjíždět ze zastávky u Kauflandu. Na uzavírky v okolí frýdeckého náměstí bude v předstihu upozorňovat dopravní značení,” uvedla Matějíková.

V letošním roce se mají diváci opět na co těšit. Podle organizátorů akce se představí čtyři týmy, které se letos zúčastnily ikonické Tour de France či Giro d Italia, ale také další špičkové týmy z Norska, Polska, Rakouska. Poprvé se na CCT představí národní tým Japonska, který se připravuje na moravských silnicích na mistrovství světa v rakouském Innsbrucku a o start na Czech Cycling Tour projevili obrovský zájem.
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

22.09. 8:00 - 19.09. 4:01
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

22.09. 15:00 - 19.09. 4:01
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

EKOMILK a.s.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

ZAHRADY R+R - realizace a údržba zahrad s.r.o.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků