Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se opět stane součástí Czech Cycling Tour

Do Frýdku-Místku se v pátek 10. srpna sjedou cyklistické špičky. Město Frýdek-Místek se totiž znovu stane součástí největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Cycling Tour.

Město Frýdek-Místek se již potřetí stane součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Cycling Tour. V pátek 10. srpna v rámci etapy Olomouc – Frýdek-Místek zavítají na frýdecké Zámecké náměstí profesionální cyklisté elitních mezinárodních týmů. Fanoušky čeká nejen špičková cyklistika, ale také kulturní program, jehož hlavní hvězdou bude Dominátor – legendární hokejový brankář Dominik Hašek.

“Cyklisté budou zhruba od půl páté  zhruba do pěti projíždět frýdeckým náměstím  a po ulici Revoluční a Bruzovská budou pokračovat na Sedliště, pojedou přes Bruzovice, Pazdernou, Dobrou, Nošovice, Vyšní Lhoty, Raškovice a Skalici do Starého Města, odkud zamíří opět do centra města. Zhruba od půl šesté do šesti hodin budou projíždět po místních ulicích Jamnická, Slezská, T. G. Masaryka a Radniční až na Zámecké náměstí,” popsala mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V trase závodu budou nutná dopravní omezení. Nepůjde o celodenní uzavírky, ale o tak zvané plovoucí uzavírky. Komunikace budou postupně uzavírány zhruba půl hodiny před příjezdem pelotonu a po jeho projetí budou opět plně průjezdné.

„Jediné větší omezení se dotkne Zámeckého náměstí ve Frýdku a přilehlých ulic Zámecká a Radniční, které budou po celý den uzavřeny. Autobusové linky, které zajíždějí na náměstí, budou v den závodu končit a vyjíždět ze zastávky u Kauflandu. Na uzavírky v okolí frýdeckého náměstí bude v předstihu upozorňovat dopravní značení,” uvedla Matějíková.

V letošním roce se mají diváci opět na co těšit. Podle organizátorů akce se představí čtyři týmy, které se letos zúčastnily ikonické Tour de France či Giro d Italia, ale také další špičkové týmy z Norska, Polska, Rakouska. Poprvé se na CCT představí národní tým Japonska, který se připravuje na moravských silnicích na mistrovství světa v rakouském Innsbrucku a o start na Czech Cycling Tour projevili obrovský zájem.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

B + J stavební s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků