Frýdek-Místek se opět stane součástí Czech Cycling Tour

Do Frýdku-Místku se v pátek 10. srpna sjedou cyklistické špičky. Město Frýdek-Místek se totiž znovu stane součástí největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Cycling Tour.

Město Frýdek-Místek se již potřetí stane součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Cycling Tour. V pátek 10. srpna v rámci etapy Olomouc – Frýdek-Místek zavítají na frýdecké Zámecké náměstí profesionální cyklisté elitních mezinárodních týmů. Fanoušky čeká nejen špičková cyklistika, ale také kulturní program, jehož hlavní hvězdou bude Dominátor – legendární hokejový brankář Dominik Hašek.

“Cyklisté budou zhruba od půl páté  zhruba do pěti projíždět frýdeckým náměstím  a po ulici Revoluční a Bruzovská budou pokračovat na Sedliště, pojedou přes Bruzovice, Pazdernou, Dobrou, Nošovice, Vyšní Lhoty, Raškovice a Skalici do Starého Města, odkud zamíří opět do centra města. Zhruba od půl šesté do šesti hodin budou projíždět po místních ulicích Jamnická, Slezská, T. G. Masaryka a Radniční až na Zámecké náměstí,” popsala mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V trase závodu budou nutná dopravní omezení. Nepůjde o celodenní uzavírky, ale o tak zvané plovoucí uzavírky. Komunikace budou postupně uzavírány zhruba půl hodiny před příjezdem pelotonu a po jeho projetí budou opět plně průjezdné.

„Jediné větší omezení se dotkne Zámeckého náměstí ve Frýdku a přilehlých ulic Zámecká a Radniční, které budou po celý den uzavřeny. Autobusové linky, které zajíždějí na náměstí, budou v den závodu končit a vyjíždět ze zastávky u Kauflandu. Na uzavírky v okolí frýdeckého náměstí bude v předstihu upozorňovat dopravní značení,” uvedla Matějíková.

V letošním roce se mají diváci opět na co těšit. Podle organizátorů akce se představí čtyři týmy, které se letos zúčastnily ikonické Tour de France či Giro d Italia, ale také další špičkové týmy z Norska, Polska, Rakouska. Poprvé se na CCT představí národní tým Japonska, který se připravuje na moravských silnicích na mistrovství světa v rakouském Innsbrucku a o start na Czech Cycling Tour projevili obrovský zájem.




Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Dan Bárta & Illustratosphere / Zvířený prach Tour / NOVÝ TERMÍN!

18.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

MROZEK a.s.
Bystřice
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

PV-Czech, s.r.o. - Frýdlant n. Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

DADATEX spol. s r.o.
Vendryně
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků