Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek plný chutí a Beskydské rekordy ž 18. srpna

Frýdek-Místek se opět pokusí zapsat do České knihy rekordů. Tentokrát se pokusí zdolat rekord v ražení mincí štafetovou metodou. I letos jsou Beskydské rekordy spojeny s gastrofestivalem Frýdek-Místek plným chutí, na kterém proběhne i vyhodnocení soutěže o nejlepší štrúdl.

Do města opět dorazí oblíbený gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí. Svátek dobrého jídla a pití letos připadá na sobotu 18. srpna.

„Park Pod zámkem se v jeden den promění v jedno velké bistro, ve kterém budou různí prodejci nabízet návštěvníkům své speciality. Vedle burgerů, řízků, guláše, pomazánek, trhaných mas a cukrářských výrobků se ve stáncích objeví i něco netradičního jako například šnečí speciality, indická, bengálská, maďarská kuchyně nebo v poslední době trend v podobě rolované zmrzliny. Také v letošním roce vyhlásíme vítěze dvou kategorií, a to slaný a sladký štrúdl. V odborné porotě, která o vítězích těch nejlepších štrúdlů rozhodne, zasedne i herečka Markéta Hrubešová či vyhlášený kuchař Robert Šolc, kteří v průběhu dne představí své kuchařské umění,“ popsala marketingová manažerka TIC F-M Lucie Talavašková.

Současně s gastrofestivalem proběhne také jubilejní desátý ročník Beskydských rekordů. Letos se město pokusí zapsat do České knihy rekordů počtem vyražených mincí.

„Naším cílem je překonat město Chotěboř, kde se podařilo během 6 hodin vyrazit 750

pamětních mincí,“ věří v úspěch Nikola Laníková. „Každý účastník si vyrazí na lisu svou minci, kterou si pak odnese na památku. Současně budou náhodně v průběhu rekordu zařazeny zlaté, stříbrné a bronzové mince připomínající 100 let republiky, které věnovala Česká spořitelna. Navíc každý účastník obdrží slevovou minci do některého ze stánků a bude také automaticky zařazen do slosování o tandemový paragliding, který věnovala Tiskárna Kleinwächter,“ dodala Talavašková.

Vstup na akci je tradičně zdarma a koná se za každého počasí. Bližší informace mohou zájemci nalézt na webových stránkách www.fmplnychuti.cz.
Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 19 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků