Reklama

Frýdek-Místek plný chutí a Beskydské rekordy ž 18. srpna

Frýdek-Místek se opět pokusí zapsat do České knihy rekordů. Tentokrát se pokusí zdolat rekord v ražení mincí štafetovou metodou. I letos jsou Beskydské rekordy spojeny s gastrofestivalem Frýdek-Místek plným chutí, na kterém proběhne i vyhodnocení soutěže o nejlepší štrúdl.

Reklama

Do města opět dorazí oblíbený gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí. Svátek dobrého jídla a pití letos připadá na sobotu 18. srpna.

„Park Pod zámkem se v jeden den promění v jedno velké bistro, ve kterém budou různí prodejci nabízet návštěvníkům své speciality. Vedle burgerů, řízků, guláše, pomazánek, trhaných mas a cukrářských výrobků se ve stáncích objeví i něco netradičního jako například šnečí speciality, indická, bengálská, maďarská kuchyně nebo v poslední době trend v podobě rolované zmrzliny. Také v letošním roce vyhlásíme vítěze dvou kategorií, a to slaný a sladký štrúdl. V odborné porotě, která o vítězích těch nejlepších štrúdlů rozhodne, zasedne i herečka Markéta Hrubešová či vyhlášený kuchař Robert Šolc, kteří v průběhu dne představí své kuchařské umění,“ popsala marketingová manažerka TIC F-M Lucie Talavašková.

Současně s gastrofestivalem proběhne také jubilejní desátý ročník Beskydských rekordů. Letos se město pokusí zapsat do České knihy rekordů počtem vyražených mincí.

„Naším cílem je překonat město Chotěboř, kde se podařilo během 6 hodin vyrazit 750

pamětních mincí,“ věří v úspěch Nikola Laníková. „Každý účastník si vyrazí na lisu svou minci, kterou si pak odnese na památku. Současně budou náhodně v průběhu rekordu zařazeny zlaté, stříbrné a bronzové mince připomínající 100 let republiky, které věnovala Česká spořitelna. Navíc každý účastník obdrží slevovou minci do některého ze stánků a bude také automaticky zařazen do slosování o tandemový paragliding, který věnovala Tiskárna Kleinwächter,“ dodala Talavašková.

Vstup na akci je tradičně zdarma a koná se za každého počasí. Bližší informace mohou zájemci nalézt na webových stránkách www.fmplnychuti.cz.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 20.06. 17:13
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 20.06. 17:13
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 20.06. 17:13
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

MN Dřevo s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu