Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek plný chutí a Beskydské rekordy ž 18. srpna

Frýdek-Místek se opět pokusí zapsat do České knihy rekordů. Tentokrát se pokusí zdolat rekord v ražení mincí štafetovou metodou. I letos jsou Beskydské rekordy spojeny s gastrofestivalem Frýdek-Místek plným chutí, na kterém proběhne i vyhodnocení soutěže o nejlepší štrúdl.

Do města opět dorazí oblíbený gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí. Svátek dobrého jídla a pití letos připadá na sobotu 18. srpna.

„Park Pod zámkem se v jeden den promění v jedno velké bistro, ve kterém budou různí prodejci nabízet návštěvníkům své speciality. Vedle burgerů, řízků, guláše, pomazánek, trhaných mas a cukrářských výrobků se ve stáncích objeví i něco netradičního jako například šnečí speciality, indická, bengálská, maďarská kuchyně nebo v poslední době trend v podobě rolované zmrzliny. Také v letošním roce vyhlásíme vítěze dvou kategorií, a to slaný a sladký štrúdl. V odborné porotě, která o vítězích těch nejlepších štrúdlů rozhodne, zasedne i herečka Markéta Hrubešová či vyhlášený kuchař Robert Šolc, kteří v průběhu dne představí své kuchařské umění,“ popsala marketingová manažerka TIC F-M Lucie Talavašková.

Současně s gastrofestivalem proběhne také jubilejní desátý ročník Beskydských rekordů. Letos se město pokusí zapsat do České knihy rekordů počtem vyražených mincí.

„Naším cílem je překonat město Chotěboř, kde se podařilo během 6 hodin vyrazit 750

pamětních mincí,“ věří v úspěch Nikola Laníková. „Každý účastník si vyrazí na lisu svou minci, kterou si pak odnese na památku. Současně budou náhodně v průběhu rekordu zařazeny zlaté, stříbrné a bronzové mince připomínající 100 let republiky, které věnovala Česká spořitelna. Navíc každý účastník obdrží slevovou minci do některého ze stánků a bude také automaticky zařazen do slosování o tandemový paragliding, který věnovala Tiskárna Kleinwächter,“ dodala Talavašková.

Vstup na akci je tradičně zdarma a koná se za každého počasí. Bližší informace mohou zájemci nalézt na webových stránkách www.fmplnychuti.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


JASPA Servis s.r.o., pracoviště Třinec
Třinec
od 11 400 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 do 26 700 Kč/měsíc

Detail

JASPA Servis s.r.o., pracoviště Třinec
Třinec
od 15 200 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry