Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na frýdeckém magistrátu po 117. usedla Rada města

Ve Frýdku-Místku proběhla další schůze Rady města. V příspěvku vám představíme výběr několika zásadních bodů, kterými se radní zabývali.

Radní města na srpnovém zasedání projednali přes 70 bodů, mezi nimi i ty, o kterých bude s konečnou platností rozhodovat zastupitelstvo ještě před koncem prázdnin, přesněji 20. srpna. Na stole tak byl mimo jiné materiál k poskytnutí kotlíkových dotací.

“Město již několik let poskytuje dotace na změnu způsobu vytápění. Radní teď měli na stole více jak deset žádostí o dotace na pořízení tepelného čerpadla, na které lze získat od města až 70 tisíc, ale taky plynového kotle, na který město poskytuje dotaci do 20 tisíc korun. Mimo to doporučili zastupitelům schválit žádost o 50 tisícovou dotaci na pořízení domácí čistírny odpadních vod, jako náhrady za žumpu. Pro letošní rok byl v dotačním programu města jeden milion korun, k rozdělení zbývá ještě 140 tisíc,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Radní rovněž doporučili zastupitelům schválit dotaci z městského programu na regeneraci objektů s historickou nebo historizující fasádou. Bezmála 200 tisíc korun by měla činit dotace majiteli domu na třídě T. G. Masaryka, přesněji rohového domu u křížení s ulicí Sadová.

“Majitel domu žádá dotace na částečnou úhradu nákladů spojených s obnovou a údržbu fasády, částečnou obnovu oken nebo opravu dešťových svodů a okapů. V rámci opravy fasády domu bude demontován žulový fasádní obklad, který majitel domu věnuje městu. Mohlo by z něj vzniknout zajímavé dílo k příležitosti Dne architektury,” řekla mluvčí.

Schvalovalo se také rozšíření vyhlášky regulující provozní dobu hostinských provozoven a non-stopů. Nově k ní bude nejspíš patřit i Kovárna na Slezské.

“Město zavedlo vyhlášku loni v létě na základě stížností občanů na hluk, nepořádek, výtržnictví a vandalismus v blízkosti některých barů a podniků. Jako první byla omezena provozní doba non-stop provozovny na Růžovém pahorku ve Frýdku. Koncem roku ji následoval Krokodýl na ulici Zahradní a Zubr na ulici Brožíkova. Letos radní schválili rozšíření vyhlášky o podniky MammaMia v historické části města v Místku, Cihla na ulici Dobrovského a taky Kraken na sídlišti Slezská. Teď k nim přibude další podnik, již sedmý v pořadí, a to Kovárna, také na sídlišti Slezská. Pokud zastupitelé rozšíření vyhlášky o Kovárnu schválí, bude otevřena stejně jako výše jmenované podniky, do půlnoci a v pátek a sobotu do jedné v noci,” uvedla Matějíková.

Radní rozhodli také o dalších opravách komunikací a chodníků.

“V návaznosti na požadavky občanů bude opravena část komunikace v lokalitě Bahno-Příkopy, a to v úseku od garáží po ulici Čelakovského. Jedná se o komunikaci podél Hodoňovického náhonu. Opravou projde i komunikace v ulicích Pod Školou a Nad Stadionem ve Frýdku, přičemž oprava komunikace bude navazovat na již schválenou opravu chodníků. Ty budou opraveny také na staré Slezské kolem domů na ulici Lipová, Dr. Petra a Slezská. A na základě požadavků Osadního výboru Lískovec budou opraveny komunikace také v této části města, přesněji v lokalitě Kavčonky a Gajerovice,” popsala Matějíková.

Radní schválili také zadání veřejné zakázky na vybudování workoutového hřiště na sídlišti Slezská.

“Nové workoutové hřiště vznikne na staré Slezské, přesněji ve vnitrobloku domu Lipová, Slezská a Dr. Petra, v místech odstraněného asfaltového hřiště. Mělo by nabídnout workoutové sestavy i fitness prvky, takže by na něm neměly chybět hrazdy, bradla, žebřiny, ale taky šikmá lavice pro posilování břicha nebo stupňová lavice. Vše je zatím ve fázi příprav, samotná výstavba bude zahájena až po vypracování projektové dokumentace, předpokládáme v říjnu,” sdělila Matějíková.

Vybranými body se budeme zabývat podrobněji a reportáže vám přineseme v příštích vydáních Frýdeckomísteckého expresu. Další jednání Rady města Frýdku-Místku proběhne 11. září.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail