Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Park pod Zámkem ve Frýdku-Místku ovládnou Historické slavnosti

Poslední prázdninový víkend ve městě tradičně ovládnou Historické slavnosti. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který jim připomene středověké období.

Park pod zámkem se stane dějištěm oblíbených Historických slavností. Ty budou probíhat poslední srpnový víkend, tedy od 25. do 26. srpna.

“Historické slavnosti zahájíme na Zámeckém náměstí velkým setkáním dvou středověkých panovníků, které oslavíme ohňovou show a ohňovým průvodem směrem do Parku pod zámkem. V 10 ráno začne program v Parku pod zámkem. uvidíme souboje rytířů, trénink dravců, jízdu na koni a ochutnáme spoustu pochutin středověké kuchyně. Chystají se šermířská představení, žonglérská představení a předvádění různých starých řemesel. Návštěvníci si vyzkouší, jaké to bylo být zbrojnošem a pomáhat rytířům nebo si zastřílí z luku, případně si můžou hodit podkovou. Na středověkém jarmarku nahlédneme pod ruce kovářům a svlažíme hrdlo pivem nebo limonádou,” popsala PR KulturyFM Michaela Davidová.

Program je připraven i pro děti. Užít si budou moci dřevěný dobový kolotoč, jízdu na oslíkovy nebo si prohlédnout zvířátka v ohradě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy