Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum ADRA Frýdek-Místek má i v létě plné ruce práce

Dobrovolnické centrum ADRA má i přes prázdniny plné ruce práce. Dobrovolníci se zapojují do nejrůznějších aktivit, ve kterých pomáhají. Zúčastnili se například tábora v Mukačevě nebo výletu se seniory.

Dobrovolnické centrum ADRA vyvíjí svou činnost celoročně, a tak ani horké letní dny nejsou výjimkou. Už na začátku července se podílelo na nabídce prázdninových aktivit pro děti.

“Statutární město Frýdek-Místek pořádá prostřednictvím Střediska volného času Klíč letní program pro děti zvaný Prázdniny ve městě. Naše dobrovolnické centrum již několik let se střediskem Klíč spolupracuje, proto jeden z prázdninových dní patřil k zábavnému dopoledni na téma Co ADRA dělá a proč. Pokoušeli jsme se přimět děti, jaké to je pomáhat druhým, sobě navzájem, či jaké to je, když má člověk nějakou formu hendikepu. Sportovní a výtvarné aktivity pro děti byly obohaceny o mnoho informací o činnosti a poslání našeho centra. Ve třech blocích se děti mohly dozvědět mnoho zajímavého o dobrovolnictví, o recyklaci a znovupoužívání věcí, pomoci v zahraničí, například jak pomáháme v Keni, na Ukrajině, v Bangladéši,” popsal zástupce vedoucího DC ADRA Petr Adamus.

Studenti ze Studentského dobrovolnického klubu se zase účastnili tábora ve městě Mukačevo na Ukrajině. Jednalo se o příměstský tábor pro 82 dětí ze sociálně slabých rodin, v němž studenti pomáhali.

“Studenti z našeho Středoškolského dobrovolnického klubu přes léto vůbec nepolevili, klub rozšířil své aktivity o spolupráci s mladými lidmi z dětského domova v Ostravě Kunčicích, kde chlapci z tohoto dětského domova se stali našimi dobrovolníky v Domově pro seniory v Místku. Dochází tam právě společně se studenty našeho klubu. Všichni si tuto spolupráci velmi pochvalují. Na první společné akci se seniory zdobili květináče, do kterých pak sázeli již předem připravené rostliny,” řekl Adamus.

Také dobrovolníci, kteří docházejí do Domova pro seniory ve Frýdlantu nad Ostravicí, byli společně s klienty a zaměstnanci zařízení na výletě na Lysé hoře. Přestože jim počasí nepřálo, užili si účastníci výletu příjemně strávený den. A v činnosti nezahálel ani charitativní obchod na Radniční ulici.

“V našem charitativním obchodě na Radniční ulici probíhal jarmark hraček, kdy lidé mohli využít možnost navštívit místnost tady u nás, kde jsou hračky umístěny. Nákupem v tomto charitativním obchodě mohli lidé přispět do veřejné sbírky, která přispívá právě na podporu dobrovolnické činnosti,” sdělil Adamus.

Současně začalo Dobrovolnické centrum ADRA pracovat na novém projektu, který má za cíl pomoci dětem s autismem a jejich rodičům.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy