Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Slezanu ve Frýdku-Místku proběhne Den sociálních služeb

Ve Frýdku-Místku proběhne další ročník Dne zdraví a sociálních služeb. Návštěvníci se seznámí s činností poskytovatelů sociálních služeb na území města. Připraveny jsou i zajímavé přednášky a doprovodný program.

Odbor sociálních služeb Magistrátu města Frýdku-Místku ve spolupráci s pracovními skupinami komunitního plánování a dalšími organizacemi už po 11 pořádá Den sociálních služeb. Konat se bude 6. září od 9.30 do 17 hodin nově v areálu textilky Slezan na ulici Těšínská ve Frýdku.

„Letošní ročník je trochu odlišný od těch předchozích. Koná se na jiném místě, je doplněn o kulturní program a je zaměřen nejen na seniory, ale také na mladé lidi. Cílem je spojit generace a všem zábavnou formou předat velmi důležité informace o možných formách sociálních služeb, které pomáhají zachovat co nejvyšší kvalitu a důstojnost života lidem ve vyšším věku, ale také lidem bojujícím s vážným onemocněním nebo postižením. Je dobré vědět, na koho se v případě potřeby obrátit, a vědět, že v případě problému na něj člověk nemusí být sám,“ sdělila mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Návštěvníkům se přestaví poskytovatelé sociálních služeb působící na území města. Zazní informace o formách pomoci nejen seniorům, ale také lidem, kteří pečují o své blízké nebo lidem se zdravotním postižením. Připraveny budou také přednášky na téma Duševní zdraví v seniorském věku. Zaměřeny budou na projevy, ale také možnosti léčby nejčastějších psychických onemocnění v pokročilém věku, jako jsou deprese, demence, zneužívání návykových látek nebo sebevražednost.

“Akce navíc výrazným způsobem přispívá ke vzájemné komunikaci a spolupráci mezi pracovníky jednotlivých sociálních služeb. Ti tak mohou při přátelské debatě navázat nové kontakty, předat si zkušenosti a ty pak praktikovat nebo předávat dál,” řekla Matějíková.

Připraven je také doprovodný program. Na nádvoří textilky bude probíhat blok přednášek o zdravé výživě spojený s ochutnávkou zdravých pokrmů. Lidé si budou moci také nechat zdarma změřit vitální kapacitu plic nebo krevní tlak. A chybět nebude ani hudba. Odpoledne vystoupí kapela Big Blast! Band a René Souček. Vstup je zdarma.

Nahlásit chybu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail