Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V textilce Slezan proběhl Den sociálních služeb

Ve Frýdku-Místku proběhl další ročník Dne sociálních služeb. Návštěvníci se seznámili s činností poskytovatelů sociálních služeb na území města. Připraveny byly i zajímavé přednášky a doprovodný program.

Odbor sociálních služeb Magistrátu Frýdku-Místku ve spolupráci s pracovními skupinami komunitního plánování a dalšími organizacemi uspořádal Den sociálních služeb. Jeho v pořadí už 11 ročník se letos poprvé uskutečnil v areálu textilky Slezan na Těšínské ulici.

Návštěvníkům se představila řada poskytovatelů sociálních služeb působících na území města. Zazněly informace o formách pomoci nejen seniorům, ale také lidem, kteří pečují o své blízké nebo lidem se zdravotním postižením.

anketa, poskytovatelé sociálních služeb: „Já tady zastupuji službu canisterapie, tzn. že seznamuji lidi se službou canisterapie, kdy pejsci chodí do zařízení, protože každý neví, jak ta služba probíhá, jací pejsci můžou tu službu vykonávat. Jsou tady lidé, kteří třeba mají nemocného člověka, potřebují se o něj postarat. A to zase kolegyně z osobní asistence poradí, dají kontakt přímo na člověka, který jim poradí a zajistí tu službu.“

„My jsme organizace Bílý nosorožec se sídlem v Ostravě. Ve Frýdku-Místku máme pobočku Dům na půl cesty, který je zacílen na klienty, kteří jsou ve věku 18 až 26 let a kteří přišli třeba z dětských domovů nebo i z výkonu trestu a nemají, kde bydlet, nebo se neorientují ve společnosti, jak by měli. My jim pomáháme se začlenit, najít vlastní bydlení a práci, prostě takové to samostatné fungování v životě.“

Město dále představilo také nové projekty v sociálních službách.

„Jednak je to navýšení počtu lůžek v domovech pro seniory, počty lůžek v domech zvláštního určení, dále chceme zvýšit počet míst v centrech denní péče pro seniory, kteří trpí demencí, a také bychom se chtěli zaměřit na tzv. neformální péči, protože ta je ve společnosti finančně, ale i společensky podhodnocená“ uvedla vedoucí odboru sociálních služeb Jarmila Kozlová.

Návštěvníci Dne sociálních služeb měli možnost vyslechnout si také zajímavé přednášky na téma Duševní zdraví v seniorském věku. A nechyběl také doprovodný program. Připraveny byly například ukázky první pomoci nebo ochutnávky zdravé výživy. Lidé si mohli nechat zdarma změřit vitální kapacitu plic nebo krevní tlak. Třešničkou na dortu bylo hudební vystoupení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy