Park pod zámkem ve Frýdku-Místku ovládli zbrojnoši a šermíři

V příspěvku se ohlédneme za posledním prázdninovým víkendem, kdy Park pod zámkem tradičně ovládly Historické slavnosti. Návštěvníci si užili bohatý program, který jim připomněl středověké období.

Reklama

Park pod Zámkem se stal dějištěm tradičních Historických slavností. Ty zahájilo na Zámeckém náměstí velké setkání dvou středověkých panovníků.

“Frýdek-Místek je znám tím, že každoročně se zde v těchto místech pořádají Historické slavnosti. Pokaždé je vybráno jiné téma z naší bohaté historie, nejen tedy Zemí Koruny České. Pro letošek bylo vybráno téma, kdy se setkali dva tehdejší mocní panovníci, náš král český Zemí Koruny České Přemysl Otakar II. společně s knížetem opolským Vladislavem, aby zde dořešili a učinili konec všem sporům, které souvisely s určením hranice mezi Moravou a Slezskem. Samozřejmě pro diváky, tak jako je s historií vždy spjato, nesmí chybět dva protagonisté těchto dvou vojevůdců, kteří přijíždějíce na svých ořích za svitu loučí, za historického průvodů, hřmění bubnů sejdou z frýdeckého náměstí z před prostor frýdeckého zámku, tehdá tedy tvrze, abychom se společně zde na našem pódiu stali svědky rytířských turnajů rozličnými zbraněmi, právě ku počesti tohoto setkání,” povyprávěl produkční společnosti Gryff Ostrava Jaroslav Nitka

Co samozřejmě nesmělo už tradičně chybět, byla velká ohňová show.

“Frýdek-Místek je naše město. Jezdíme po celé republice. Provozujeme to už nějakých šest sedm let. Baví nás to. Jsou to takoví mí miláčkové blázni, kteří hoří zapálením. Prostě tím žijeme,” řekl ředitel skupiny Růže draka Jan Herec Samozřejmostí byla i celá řada doprovodných aktivit. Lidé mohli ochutnat středověká jídla, vyzkoušet si, jaké to bylo být zbrojnošem nebo si třeba zastřílet z luku.
HC FRÝDEK-MÍSTEK X HC DUKLA JIHLAVA

19.11. 18:00 - 15.11. 17:44
Frýdek-Místek, Hala Polárka, Frýdek - Místek

Spirituál kvintet

23.11. 19:00 - 15.11. 17:44
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla, Frýdek - Místek

SOUZNĚNÍ - Adventní koncert

13.12. 18:00 - 15.11. 17:44
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla v Místku

Elektro - fm.cz s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Ing. Jana Adamcová
Frýdek-Místek
od 12 200 Kč do 16 000 Kč

Detail

Sodovkárna R. Sýkora s.r.o.
Frýdek-Místek
od 7 500 Kč do 9 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu