Občané Frýdku-Místku si musí vyměnit čipovou kartu na MHD

V prosinci skončí ve Frýdku-Místku platnost čipových karet městské hromadné dopravy, vyjma karty na MHD ZDARMA. Cestující si proto musí vyřídit kartu novou, tak zvanou ODISKU.

Reklama

Společnost ČSAD Frýdek-Místek, která ve městě poskytuje hromadnou dopravu, mění čipové karty. Platnost stávajících karet totiž 9. prosince končí a od 10. prosince bude možné cestovat v autobusech tohoto přepravce pouze s čipovou kartou ODISKA, popřípadě s kartou na MHD ZDARMA, jejíž platnost bude trvat o něco déle, přesněji do 9. 12. 2019.

“Odbavovací zařízení, které se používá v rámci Moravskoslezského kraje, bude instalováno také do autobusů provozovaných společností ČSAD Frýdek-Místek, a toto nové zařízení již nepřečte starší typy čipových karet, přesněji karty s černým,  modrým a také žlutým podkladem. Proto si tyto čipové karty musí jejich držitelé vyměnit. Za výměnu karty si ČSAD Frýdek-Místek bude účtovat 130 korun,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Cílem výměny karet je zajištění bezproblémového odbavení cestujících v autobusech jak příměstské, tak i městské hromadné dopravy.

“Jakmile cestující přejdou na ODIS kartu, budou mít jeden jediný doklad, který mohou využívat pro přepravu v rámci celého Moravskoslezského kraje, tzn. od Jablunkova až po Bruntál. Zároveň je ten doklad zvýhodněný tím, že se na něj dají koupit dlouhodobé levnější jízdenky,” uvedl ředitel divize osobní přepravy 3ČSAD Jakub Vyvial.

Žadatelé si kartu mohou vyměnit v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží ve Frýdku na ulici Na Poříčí, a to v pracovní dny od 5.30 do 18 hodin a v sobotu od 6 do 11.30 hodin. S sebou musí mít vyplněnou Žádost o vydání ODISKY, případně ji mohou vyplnit i na místě, fotografii o rozměrech 35x45 mm, doklad totožnosti a v případě studentů doklad prokazující studium.
Merta, Hrubý, Fencl + kapela Hromosvod

Dnes 19:00 - 20:14
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

UTKÁNÍ PROTI SK KADAŇ

Zítra 18:00 - 16.10. 20:14
Frýdek-Místek, Hala Polárka

Hudba v myšlenkách Masarykových

18.10. 19:00 - 16.10. 20:14
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Stáj MUSTANG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 12 300 Kč

Detail

KP MATY SERVICE s.r.o.
Frýdek-Místek
od 80 Kč do 130 Kč

Detail

SPOLSTAV KONSTRUKT s.r.o.
Frýdek-Místek
od 100 Kč do 120 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

ŽIVOT BEZ BARIÉR

Více PR článků
Zavřít reklamu