Reklama

V pátek vypukne ve Frýdku-Místku Festival partnerských měst

Ve Frýdku-Místku opět proběhne multižánrový festival partnerských měst. Letos bude probíhat hned dva dny a nabídne bohatý program pro dospělé i děti.

Reklama

Ve dnech 21. a 22. září ožije zahrada Národního domu a objekt bývalé Moravia banky Dnem Frýdku-Místku, tedy multižánrovým festivalem partnerských měst.

„Den Frýdku-Místku bude ve znamení partnerských měst ze Slovenska a Polska. Svou účast přislíbily polské Myslowice, Žywiec a Bielsko-Biala a slovenská Žilina, které se budou podílet i na kulturním programu, který bude opravdu bohatý,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Budova bývalé Moravia banky bude po oba dny festivalu nasvícena výraznými světly tak, aby vynikla jedinečnost její architektury. Zpřístupněna bude v pátek od 16 hodin. Ve sklepních prostorách návštěvníci nahlédnou do prostor trezoru a temných zákoutí, ve kterých se budou promítat béčkové horory. V 1. patře se uskuteční výstava českých a polských umělců působících v Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity a ve 2. patře bude

zastoupena audiovizuální tvorba nejmladší generace filmařů. Zahrada Národního domu bude v pátek patřit koncertům interpretů z partnerských měst i promítání snímků.

“Nedílnou součástí akce bude také předávání Cen statutárního města. Letos ji získají Rudolf Horníček za aktivní a dlouhodobou činnost pro Svaz důchodců ČR a Josef Kleinwachter za přínos v oblasti výchovy, vzdělávání a vedení k tradicím. In memoriam bude oceněn také nedávno zesnulý fotograf Milan Václav Klega, a to za přínos v oblasti výtvarného umění,“ sdělila Matějíková.

V sobotu začne program v zahradě Národního domu ve 14 hodin sousedským gulášem. Připraveny jsou hudební vystoupení a celá řada doprovodného programu.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Zítra 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 15.06. 23:36
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 15.06. 23:36
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu