Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pátek vypukne ve Frýdku-Místku Festival partnerských měst

Ve Frýdku-Místku opět proběhne multižánrový festival partnerských měst. Letos bude probíhat hned dva dny a nabídne bohatý program pro dospělé i děti.

Ve dnech 21. a 22. září ožije zahrada Národního domu a objekt bývalé Moravia banky Dnem Frýdku-Místku, tedy multižánrovým festivalem partnerských měst.

„Den Frýdku-Místku bude ve znamení partnerských měst ze Slovenska a Polska. Svou účast přislíbily polské Myslowice, Žywiec a Bielsko-Biala a slovenská Žilina, které se budou podílet i na kulturním programu, který bude opravdu bohatý,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Budova bývalé Moravia banky bude po oba dny festivalu nasvícena výraznými světly tak, aby vynikla jedinečnost její architektury. Zpřístupněna bude v pátek od 16 hodin. Ve sklepních prostorách návštěvníci nahlédnou do prostor trezoru a temných zákoutí, ve kterých se budou promítat béčkové horory. V 1. patře se uskuteční výstava českých a polských umělců působících v Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity a ve 2. patře bude

zastoupena audiovizuální tvorba nejmladší generace filmařů. Zahrada Národního domu bude v pátek patřit koncertům interpretů z partnerských měst i promítání snímků.

“Nedílnou součástí akce bude také předávání Cen statutárního města. Letos ji získají Rudolf Horníček za aktivní a dlouhodobou činnost pro Svaz důchodců ČR a Josef Kleinwachter za přínos v oblasti výchovy, vzdělávání a vedení k tradicím. In memoriam bude oceněn také nedávno zesnulý fotograf Milan Václav Klega, a to za přínos v oblasti výtvarného umění,“ sdělila Matějíková.

V sobotu začne program v zahradě Národního domu ve 14 hodin sousedským gulášem. Připraveny jsou hudební vystoupení a celá řada doprovodného programu.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků