Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhl turnaj v Brazilském jiu-jitsu

Frýdek-Místek se stal dějištěm turnaje v Brazilském jiu-jitsu. Sjeli se tam bojovníci z několika států. Že se bylo na co dívat, tak to dokáže reportáž.

Tělocvična šesté základní školy se v sobotu stala dějištěm už čtvrtého ročníku turnaje No Excuse v Brazilském jiu-jitsu. Turnaj No Excuse patří k největším v České republice spolu s Mistrovstvím republiky. Ti, kteří se v sobotu přišli na zápasy podívat, spatřili nejen zápasníky z České republiky, ale  také bojovníky ze Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska.

“Cílem Brazilského jiu-jitsu je donutit soupeře se vzdát. Stejně jako v Judu začínáme v postoji, ale zápas se velice rychle přesouvá na zem. Zde je nutno nasadit buď škrcení, nebo páku. Záleží pak od pravidel, jestli to jsou začátečníci, pokročilí nebo elita. Můžou se nasazovat páky na zápěstí, na loket, na rameno, páčit se může i noha, kotník nebo koleno, dále pak roztahování nohou, takže třísel, a taky se může škrtit, ať cípem kimona, vlastním kimonem, soupeřovým kimonem, těch možností je tam opravdu hodně. Jsou to takové šachy. I ve světě se tomu říká lidské šachy, kdy vyhrává ten, kdo je chytřejší, ne ten, kdo je silnější. Jsou tady čtyři zápasiště, je tady přes dvě stě zápasníků. Probíhají non stop zápasy od desíti zhruba do čtyř, uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Zápasy jsou submission only, tzn. že pouze, když to někdo vzdá. Žádné body, žádné výmluvy, prostě no excuses,” popsal organizátor turnaje Robin Javorek

Turnaj v Brazilském jiu-jitsu proběhl pod záštitou a za významné podpory města Frýdku-Místku.

“Tenhle turnaj by nemohl vzniknout ani fungovat bez přispění a podpory Frýdku-Místku, čehož si velice cením,” poděkoval Javorek.

Nahlásit chybu
DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail