Ve Frýdku-Místku proběhl turnaj v Brazilském jiu-jitsu

Frýdek-Místek se stal dějištěm turnaje v Brazilském jiu-jitsu. Sjeli se tam bojovníci z několika států. Že se bylo na co dívat, tak to dokáže reportáž.

Tělocvična šesté základní školy se v sobotu stala dějištěm už čtvrtého ročníku turnaje No Excuse v Brazilském jiu-jitsu. Turnaj No Excuse patří k největším v České republice spolu s Mistrovstvím republiky. Ti, kteří se v sobotu přišli na zápasy podívat, spatřili nejen zápasníky z České republiky, ale  také bojovníky ze Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska.

“Cílem Brazilského jiu-jitsu je donutit soupeře se vzdát. Stejně jako v Judu začínáme v postoji, ale zápas se velice rychle přesouvá na zem. Zde je nutno nasadit buď škrcení, nebo páku. Záleží pak od pravidel, jestli to jsou začátečníci, pokročilí nebo elita. Můžou se nasazovat páky na zápěstí, na loket, na rameno, páčit se může i noha, kotník nebo koleno, dále pak roztahování nohou, takže třísel, a taky se může škrtit, ať cípem kimona, vlastním kimonem, soupeřovým kimonem, těch možností je tam opravdu hodně. Jsou to takové šachy. I ve světě se tomu říká lidské šachy, kdy vyhrává ten, kdo je chytřejší, ne ten, kdo je silnější. Jsou tady čtyři zápasiště, je tady přes dvě stě zápasníků. Probíhají non stop zápasy od desíti zhruba do čtyř, uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Zápasy jsou submission only, tzn. že pouze, když to někdo vzdá. Žádné body, žádné výmluvy, prostě no excuses,” popsal organizátor turnaje Robin Javorek

Turnaj v Brazilském jiu-jitsu proběhl pod záštitou a za významné podpory města Frýdku-Místku.

“Tenhle turnaj by nemohl vzniknout ani fungovat bez přispění a podpory Frýdku-Místku, čehož si velice cením,” poděkoval Javorek.
Big BLAST! Band slaví 5 let! / koncert

Dnes 18:00 - 21:18
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 21:18
Frýdek-Místek, Městský úřad Jablunkov

Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 18.10. 21:18
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu