Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek ocenil své významné osobnosti

Na Festivalu partnerských měst proběhlo předání Ceny statutárního města Frýdek-Místek za rok 2017. Tu si zasloužily osobnosti, které výrazně přispěly k rozvoji města.

Frýdek-Místek každoročně uděluje Cenu města vybraným osobnostem, které se v různých oblastech zasloužily o jeho rozvoj a dobré jméno. Předávání cen se v rámci Dne Frýdku-Místku uskutečnilo i letos. Prvním oceněným se stal Rudolf Horníček, a to za aktivní a dlouhodobou činnost pro Svaz důchodců.

“Ocenění je pro mne velmi významné. A nejen pro v rámci mé osoby. Ti, kteří se podíleli na tvorbě činnosti městské organizace Svazu důchodců, z nichž mnozí už ani nežijí, bez ohledu na čas a peníze, aktivně podporovali tu činnost a ta se rozrostla z těch základů 90. let,” řekl držitel Ceny města Rudolf Horníček.

Za přínos v oblasti výchovy a vzdělávání a vedení k tradicím získal Cenu města i Josef Kleinwächter.

“Je to zavazující. Něco jsem dělal po celý svůj život, ale pořád jsem se zdokonaloval a hodně jsem se učil z toho, co mi říkal tatínek, jak se mám chovat, jaký mám být navenek i uvnitř. Vážím si toho ocenění, ale není to ocenění jen moje, ale všech známých i neznámých, kolegů v práci a paní inženýrky Vrbicové,” sdělil držitel Ceny města Josef Kleinwächter.

Frýdek-Místek udělil Cenu města také in memoriam nedávno zesnulému fotografovi Milanu Václavu Klegovi, a to za přínos v oblasti výtvarného umění. Tu z rukou primátora převzal jeho syn.

“Ocenění na nás působí tím způsobem, že tatínek pracoval celou dobu víceméně nezištně, fotil a zachoval úžasné okamžiky z tohoto města, která už dneska nikde nenajdete, protože ty uličky už zkrátka neexistují. Do budoucna jsou zachovány v několika publikacích a možná, až se probereme jeho archivem, ještě něco objevíme, co bude dál dělat obyvatelům města radost,” řekl syn oceněného Malana Václava Klegy Lumír Klega.

Novým držitelům Ceny města srdečně blahopřejeme.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Raškovice
Raškovice
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

Handicap-chráněná dílna s.r.o. - Třinec
Třinec
od 3 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků