Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek ocenil své významné osobnosti

Na Festivalu partnerských měst proběhlo předání Ceny statutárního města Frýdek-Místek za rok 2017. Tu si zasloužily osobnosti, které výrazně přispěly k rozvoji města.

Frýdek-Místek každoročně uděluje Cenu města vybraným osobnostem, které se v různých oblastech zasloužily o jeho rozvoj a dobré jméno. Předávání cen se v rámci Dne Frýdku-Místku uskutečnilo i letos. Prvním oceněným se stal Rudolf Horníček, a to za aktivní a dlouhodobou činnost pro Svaz důchodců.

“Ocenění je pro mne velmi významné. A nejen pro v rámci mé osoby. Ti, kteří se podíleli na tvorbě činnosti městské organizace Svazu důchodců, z nichž mnozí už ani nežijí, bez ohledu na čas a peníze, aktivně podporovali tu činnost a ta se rozrostla z těch základů 90. let,” řekl držitel Ceny města Rudolf Horníček.

Za přínos v oblasti výchovy a vzdělávání a vedení k tradicím získal Cenu města i Josef Kleinwächter.

“Je to zavazující. Něco jsem dělal po celý svůj život, ale pořád jsem se zdokonaloval a hodně jsem se učil z toho, co mi říkal tatínek, jak se mám chovat, jaký mám být navenek i uvnitř. Vážím si toho ocenění, ale není to ocenění jen moje, ale všech známých i neznámých, kolegů v práci a paní inženýrky Vrbicové,” sdělil držitel Ceny města Josef Kleinwächter.

Frýdek-Místek udělil Cenu města také in memoriam nedávno zesnulému fotografovi Milanu Václavu Klegovi, a to za přínos v oblasti výtvarného umění. Tu z rukou primátora převzal jeho syn.

“Ocenění na nás působí tím způsobem, že tatínek pracoval celou dobu víceméně nezištně, fotil a zachoval úžasné okamžiky z tohoto města, která už dneska nikde nenajdete, protože ty uličky už zkrátka neexistují. Do budoucna jsou zachovány v několika publikacích a možná, až se probereme jeho archivem, ještě něco objevíme, co bude dál dělat obyvatelům města radost,” řekl syn oceněného Malana Václava Klegy Lumír Klega.

Novým držitelům Ceny města srdečně blahopřejeme.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy