Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den Frýdku-Místku hostil partnerská města

Město Frýdek-Místek opět po roce hostilo další ročník Festivalu partnerských měst, a to v rámci Dne Frýdku-Místku. Do města přijely delegace z Polska a Slovenska. Festival nabídl kulturní program v podání folklorních souborů i kapel a mnoho dalšího.

Zahrada Národního domu a objekt bývalé Moravia banky se minulý pátek a minulou sobotu stala dějištěm akce s názvem Den Frýdku-Místku. V rámci něj přijeli do města zástupci partnerských měst a pro veřejnost byl připraven bohatý program.

“Dnes slavíme Den Frýdku-Místku. Je to den, kdy jsme pozvali do města naše kolegy z partnerských měst. Máme tady kolegy z Žiliny, Bielsko-Bialej, Mysłowic, Živce a dalších míst. Prezentujeme tady naše umění a umění našich partnerů z Polska a Slovenska. Máme tady dvoudenní festival, kdy se nám střídají koncerty, výstavby výtvarného umění, otevřeli jsme i budovu bývalé Moravia banky, která byla dlouho zavřena. Lidé si mohou prohlédnout její útroby a při té příležitosti výstavy tvůrčí fotografie a oddělení audiovizuální tvorby Slezské univerzity. Také se nám tady představila zcela premiérově místní fotografka Lenka Dostálová, která se věnuje portrétní reportážní fotografii. Ve sklepních expozicích jsme připravili hororové scény,” popsal produkční KulturyFM Vladimír Šmehlík.

Představitelé partnerských měst spolu s vedením města pohovořili o možnostech prohlubování spolupráce a vyměnili si i poznatky z různých oblastí, například z oblasti dopravy nebo cestovního ruchu.

“Jsem velmi rád a chtěl bych poděkovat městu za pozváním Bielsko-Bialej na takovou hezkou akci. Je to velmi krásná věc, protože se tady mohou potkat partnerská města, vyměnit si zkušenosti, představit různé kulturní žánry, které máme. Myslíme si, že to je velmi dobrá věc, protože se setkávají nejenom obyvatelé města, ale také posluchači koncertů. Přejeme všechno nejlepší, aby se tento festival konal i v dalších letech,” řekl zástupce primátora Bielska-Bialej Przemysław Kamiński.

Představitelé partnerských měst s sebou do Frýdku-Místku přivezli také celou řadu propagačních materiálů s nejrůznějšími informacemi a zajímavými tipy k návštěvě a k výletům.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy