Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek předchází přemnožení toulavých koček

Frýdek-Místek se snaží předcházet přemnožení toulavých koček. Navázalo proto spolupráci se spolkem Neposedné tlapky, který se o tuto problematiku stará. Pomoci proti přemnožení koček mohou i občané.

Vedení Frýdku-Místku se rozhodlo eliminovat na svém území výskyt a nekontrolovatelné množení toulavých a opuštěných koček. Podařilo se mu navázat spolupráci se spolkem Neposedné Tlapky, který nechává toulavé kočky odchytit a kastrovat.

„Toulavé kočky zatím ve městě přemnoženy nejsou, nicméně jsou mezi námi. Pokud jsou hladové, loví zejména malé druhy ptáků, což po ekologické stránce není zrovna přínosné. Navíc bývají často přenašeči parazitů a nemocí, které si předávají při páření. Tomu je třeba předcházet, proto jsme taky navázali spolupráci se spolkem Neposedné tlapky. Jeho členové  toulavé nebo opuštěné a zanedbané kočky odchytí a nechají vykastrovat, ale také se pro ně budou snažit najít nový domov. Zároveň shromažďují data o jejich počtu, ale také lokalitách, kde se vyskytují a pohybují nejčastěji,” mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Zapojit se do aktivit spojených s monitoringem toulavých nebo opuštěných koček na území města mohou i jeho obyvatelé.

“Výskyt a pohyb koček mohou nahlásit spolku Neposedné tlapky prostřednictvím e-mailu. Členové spolku se následně postarají o jejich odchyt i kastraci a v rámci nahlášení toho mailu je nutné uvést také lokalitu a popis místa, kde se kočky pohybují, také jejich počet a míru plachosti,” dodala Matějíková.

V současné době hradí kastraci koček spolek Neposedné Tlapky ze svých, převážně sponzorských zdrojů. Po vyhodnocení pilotního projektu, tedy po vyhodnocení dat o počtu a výskytu koček na území města, bude vedeno jednání o pokračování projektu i jeho financování ze strany města. Email spolku, na který se mohou lidé obracet, je odchytkocekfm@seznam.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy