Na magistrátu se konala 120. schůze Rady města F-M

Ve Frýdku-Místku proběhla 120. schůze Rady města. V příspěvku vám představíme výběr několika zásadních bodů, které radní na svém jednání probírali.

Na frýdeckém magistrátu proběhla 120. schůze Rady města. Radní na posledním zasedání před volbami schvalovali na tři desítky bodů, mimo jiné opravy dalších chodníků a komunikací.

“Radní schválili opravu chodníků ve vnitrobloku frýdecké ulice Jeronýmova, to znamená i chodníků k jednotlivým vchodům domů. Náklady jsou vyčísleny na 700 tisíc korun. Nové chodníky za dalšího půl milionu dostane i vnitroblok mezi ulicemi 2. května a Maryčky Magdonové ve Frýdku. Opravovat se bude také část komunikace Jožky Jabůrkové v Místku nebo komunikace ve Skalici v úseku od kravína po vyhlídku za více jak dva a půl milionu korun,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Město průběžně opravuje svůj bytový fond. Po uvolnění bytů se provádí jejich celkové rekonstrukce. Například nyní rada schválila opravu bytové jednotky 2+1 ve věžovém domě na ulici ČSA v Místku.

“V bytě bude provedena nová elektroinstalace, ale taky rozvody teplé a studené vody i kanalizace. Vyměněny budou vnitřní dveře a vstupní dveře do bytu budou protipožární. Rekonstruována bude i koupelna a toaleta, takže nové wc, vana, umývadlo, baterie, ale i dlažba a obklady. Náklady jsou vyčísleny na více jak 460 tisíc korun,” sdělila Matějíková.

Odsouhlasena byla veřejná zakázka na stavební práce, přesněji na opravu dešťové kanalizace ZŠ Elišky Krásnohorské ve Frýdku.

“Předmětem zakázky je oprava původní kameninové kanalizace v hloubce 5,5 metru. Předpokládáme, že bude nutné vyměnit 20 kanalizace včetně zaústění do spodní šachtice a napojení na stávající kameninovou kanalizaci. Skutečná délka výměny potrubí ale bude určena až na základě zjištění skutečného poškození, tedy po odkopání potrubí. Předpokládané náklady činí zhruba čtvrt milionu korun,” řekla mluvčí.

Některými body se budeme zabývat podrobněji a reportáže vám přineseme v dalších vydáních Frýdeckomísteckého expresu. Příští zasedání Rady města Frýdku-Místku proběhne 9. října.
Big BLAST! Band slaví 5 let! / koncert

Dnes 18:00 - 21:31
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 21:31
Frýdek-Místek, Městský úřad Jablunkov

Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 18.10. 21:31
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu