Reklama

Ve Frýdku-Místku se koná Trh vzdělávání a pracovního uplatnění

Frýdek-Místek bude hostit Trh vzdělávání a pracovního uplatnění. Žáci základních škol se seznámí se širokou nabídkou oborů středních škol a současně i s budoucími zaměstnavateli.

Reklama

Úřad práce ČR ve spolupráci s městem Frýdek-Místek pořádá „Trh vzdělávání a uplatnění 2018“. Konat se bude 4. října od 10 do 16 hodin v hale Polárka.

“Prezentovat se zde bude přes 70 vystavovatelů, tedy zejména středních škol a firem, které s nimi spolupracují. Letošní novinkou bude prezentace i vysoké školy, a to VŠB, konkrétně strojní fakulty, katedry energetiky. Žáci základních škol se tak mohou seznámit s učebními a studijní obory místních i specializovaných škol ze vzdálenějších lokalit Moravy a také s některými výrobními programy zaměstnavatelů regionu,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Vystavovatelé se budou prezentovat přímo na ploše sportovní haly Polárka. Pro zájemce budou přichystány i praktické ukázky.

“Připraveny budou interiérové ukázky a aktivity například pájení, sváření ale taky třeba tvoření podzimní dekorace nebo zdobení perníčků. Venku před halou budou exteriérová stanoviště s pracovními činnostmi Svou práci představí například kováři, kteří ukovají ze železa různé předměty. Truhláři předvedou frézování cedulek na pantografu a zájemci si budou moci na jednom z modelů vyzkoušet i dojení krávy,” uvedla Matějíková.

Návštěvníkům akce se vedle středních škol představí také řada firem a podniků, které budou dětem prezentovat možnosti budoucího uplatnění.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Zítra 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 15.06. 23:19
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 15.06. 23:19
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu