Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek plní body programového prohlášení

Město Frýdek-Místek se ve svém programové prohlášení zavázalo ke splnění mnoha bodů a ty průběžně realizovalo. Patřil k nim například závazek zrušení hracích automatů, bezpečnost dětských hřišť nebo větší pravomoci osadním výborům.

Vedení města si může odškrtnout další splněné body, ke kterým se zavázalo v rámci svého Programového prohlášení. Jedním z nich je bezpečnost.

“V oblasti bezpečnosti se město zavázalo, že nechce automaty. Stopku hazardu vystavilo už v roce 2011, tedy před sedmi lety. Nejdříve zrušilo automaty, jejichž provoz povolovalo město, na to mělo kompetence. Zůstaly tu jen ty, které povolilo ministerstvo financí a to i v rozporu s vyhláškou města, která hazard zakazovala. Naši úředníci opakovaně ministerstvo financí žádali o zrušení povolení. Docela to trvalo, ale konečně se to povedlo. Ve městě není žádný automat,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Dalším bodem v rámci bezpečnosti byla bezpečnost dětských hřišť.

“Ta jsme začali oplocovat tak, aby z nich malé děti neutekly třeba na cestu, ale taky, aby po jejich uzamčení bylo každému jasno, že na nich nemá nikdo co dělat, takže se eliminovalo zejména večerní vysedávání partiček mladých lidí na herních prvcích pro malé děti. Oploceno již bylo 10 hřišť a dalších pět bude nyní, Rada rozhodla, že se oplotí hřiště na ulicích Jeronýmova, Na Kopci, Nad Lipinou, Linharta a Rokycanova,” řekla mluvčí.

A jedním z bodů bylo i zaměření se na problémové ubytovny.

“Aby šlo město příkladem, zrušilo městskou ubytovnu na ulici Palkovická a zavedlo bezdoplatkové zóny, takže nově příchozí do ubytoven na které se vztahuje bezdoplatková zóna nedostanou doplatky na bydlení.  Cílem bylo a je omezit byznys s chudobou a zajistit zejména v bezprostřední blízkosti ubytoven větší pořádek a klid,” sdělila Matějíková.

Dalším bodem v programovém prohlášení bylo, že osadní výbory budou mít větší pravomoci rozhodovat o investicích do místních částí.

“Tento bod byl také splněn. Osadní výbory dostávají od města určitý objem financí v řádech milionů korun, a samy si rozhodují na jaké investiční akce, tedy akce většího typu, je použijí. Například Chlebovice měly od města uvolněných zhruba 8 milionů a rozhodly se, že je použijí na výstavbu kryté tribuny ve sportovním areálu, opraví plochu před místním obchodem, nebo že postaví nové dětské hřiště, které bylo mimochodem otevřeno v minulých dnech, ale taky, že ze svého buggetu přispějí vedlejším Zelinkovicím na koupi minimotorestu, na který Zelinkovičtí vydali celý svůj obnos, který činil zhruba 5 milionů. Je to známkou nejen toho, že koupě objektu byla pro místní důležitá, ale i dobrých sousedských vztahů, pospolitosti a solidarity,” řekla mluvčí.

Dalšími splněnými body bylo vytvoření zázemí pro workoutové aktivity nebo pokračování v péči o městské hřbitovy.

Nahlásit chybu
Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail