Ve Frýdku-Místku bude vládnout ČSSD, ANO a KDU-ČSL

Frýdek-Místek se přiřadil k městům, ve kterých už vznikla dohoda o spolupráci v zastupitelstvu města. Koaliční smlouvu podepsaly místní organizace ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL.

Reklama

Ve Frýdku-Místku už vznikla nová koalice. Do vedení města se postaví zástupci ČSSD, která ve volbách zvítězila, spolu s hnutím ANO a KDU-ČSL. Společně disponují 23 mandáty v 43 členném zastupitelstvu. ČSSD bude mít 11 křesel, hnutí ANO 8 a za KDU-ČSL budou čtyři zastupitelé.

“Podepsali jsme koaliční dohodu s hnutím ANO a s KDU-ČSL. V současné době pracujeme na programovém prohlášení, nicméně už dneska víme, že máme drtivou shodu ve spoustě bodech programu, takže ho v nejbližších dnech doladíme a budeme zveřejňovat,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Našli jsme velice výraznou programovou shodu, a proto ta jednání proběhla poměrně rychle. Počítáme, že v několika následujících dnech dopracujeme programové prohlášení rady a jednotlivé programové body,” sdělil lídr hnutí Radovan Hořínek.

“Našli jsme koaliční shodu, jelikož koalice KDU-ČSL, ČSSD a ANO byla i v minulém volebním období. Logicky z toho vyplývá, že můžeme pokračovat dále,” řekl lídr strany Marcel Sikora.

V dohodě se počítá s tím, že ČSSD obsadí podle vlastního návrhu pozici primátora, které se opět ujme Michal Pobucký, a dále dvou náměstků, ANO nominuje dva náměstky, KDU-ČSL jednoho náměstka primátora.
SOUZNĚNÍ - Adventní koncert

13.12. 18:00 - 10.12. 0:48
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla v Místku

SOUZNĚNÍ - Fleret + Zuzana Šuláková a CM Ondřejníček

14.12. 18:00 - 10.12. 0:48
Frýdek-Místek, Sál restaurace Huťařství, Kunčice pod Ondřejníkem

Cizinec aneb člověk je tak jako tak vždycky trochu vinen

14.12. 19:00 - 10.12. 0:48
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

3B INVEST a.s.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Mobis Automotive Czech s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 400 Kč do 26 346 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu