Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se konala 121. schůze rady města

Ve Frýdku-Místku se konala 121. schůze rady města. V příspěvku vám už tradičně představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Volby rozhodly o novém uspořádání na radnicích. Zastupitelům skončil mandát uplynutím prvního dne, ve kterém se konaly volby do zastupitelstva obce. Rada města ale funguje dál, dál musí plnit své povinnosti a vykonávat své pravomoci, a to až do ustavujícího zastupitelstva obce, které zvolí nové radní. Na říjnovém jednání schvalovali dosavadní radní na dvacet bodů. Mimo jiné rozhodli o nákupu nového vozidla pro městskou policii.

“Podpořili jsme obnovu vozového parku městské policie. Ta využívá celkem osm vozidel, většina z nich je české značky. Strážníci se mohou těšit na novou Octavii combi, kterou žádali. S typem tohoto vozidla jsou spokojeni, mají s ním dobré zkušenosti, podle nich je spolehlivé, má dobré jízdní vlastnosti a v neposlední řadě i prostorný kufr, do kterého se s přehledem vleze box pro přepravu odchycených psů,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Ve městě by měla i v příštím roce fungovat alternativní doprava imobilních občanů. Radní doporučují novému zastupitelstvu schválit finanční podporu spolku Cesta bez bariér. Ten nabízí specializovanou dopravu lidem se zdravotním omezením, kteří se nezvládnou svépomocí, ani s pomocí svých blízkých a ani prostřednictvím MHD dopravit na místo určení.

“Tato služba již ve městě funguje. Imobilní občané mají možnost objednat si dopravu speciálně upraveným vozem k lékaři i na úřady. Vozidlo s elektrickou plošinou přepravuje také imobilní děti do škol a specializovaných zařízení. Službu využívají i klienti našich sociálních služeb, kteří se vozem přepravují do městských zařízení, ať už se jedná o denní stacionář Domovinka, Žirafa nebo středisko osobní hygieny. Město, pokud to zastupitele schválí, podpoří provoz alternativní dopravy imobilních klientů částkou 550 tisíc korun,” řekl primátor.

Služba je v provozu v pracovní dny od 6:30 do 15 hodin. Zájemci si ji mohou objednat prostřednictvím e-mailu cestabezbarier@seznam.cz  nebo telefonicky na čísle 739 786 540.

Radní ale také zrušili zakázku na zpracování projektové dokumentace pro dokončení rekonstrukce elektroinstalace v základní škole Jiřího z Poděbrad.

“Důvodem zrušení zakázky byla nabídková cena. Projektová dokumentace měla řešit rekonstrukci elektrických rozvodů ve dvou pavilonech, přičemž v jednom z nich je tělocvična a jídelna. Předpokládaná hodnota zakázky na vypracování projektové dokumentace byla vyčíslena na 200 tisíc korun. O zakázku projevila zájem pouze jedna firma, která nabídla, že dokumentaci zpracuje za více jak 700 tisíc. Nabídku jsme neakceptovali a výběrové řízení zrušili. Vypsána byla nová veřejná zakázka na tuto akci a již je zveřejněna na profilu zadavatele,” uvedl Pobucký.

Občané města se mohou na Silvestra opět těšit na ohňostroj, který je ve městě již tradicí. Koná se vždy o půlnoci ze Silvestra na Nový rok a odpalován je z lokality u řeky Ostravice, v posledních letech ze Sokolíku.

“Ohňostroj bude opět pod taktovkou společnosti Pyro Moravia. Pro město ho zajišťuje více jak deset let a stejně tomu bude i letos. Půlnoční oblohu tak opět prozáří stovky světelných raket, římských svící a kulových pum, které budou přes deset minut vytvářet na obloze různé barevné obrazce a chybět nebude ani výškové finále. Ohňostroj ve městě je tradicí a k silvestrovským oslavám patří. Cena zůstává stejná jako v předešlých letech, a to 200 tisíc korun,” sdělil primátor.

Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji a reportáže vám přineseme v příštích vydáních Frýdeckomísteckého expresu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyPrvní KEY - STAV, a.s. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Sdružení TULIPAN, z.s. - pracoviště Novodvorská a J. Trnky
Frýdek-Místek
od 6 800 do 8 000 Kč/měsíc

Detail