Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pracovníci radnice F-M přispěli do potravinové sbírky

Magistrát Frýdku-Místku uspořádal v rámci humanitární akce s názvem Dny proti chudobě potravinovou sbírku. Zapojili se do ní úředníci magistrátu i jeho vedení. Potraviny byly určeny pro Azylový dům Sára.

Jak se již stalo zvykem, na frýdeckomísteckém magistrátu proběhla v rámci Dnů proti chudobě potravinová sbírka. Jídlo, sladkosti, koření a další potraviny tam přinášeli jak zaměstnanci magistrátu, tak také vedení města.

“Dny proti chudobě chtějí více méně ukázat na problematiku bezdomovectví, ale také na komunitu lidí, která čelí extrémní chudobou, anebo sociálním vyloučením. Sbírka je určena pro klientky Azylového domu Sára, to znamená pro matky s dětmi. V letošním roce jsme to pojali tematicky a chtěli jsme potraviny, které můžeme použít při přípravě vánočního cukroví. Takže dárci přinášeli potraviny trvanlivého charakteru, jako jsou ořechy, mandle, cukr moučka, vanilkový cukr nebo kakao a čokoláda. Celou tuto akci zaštiťuje Potravinová banka v Ostravě,” řekla vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Frýdku-Místku Jarmila Kozlová.

Odbor sociálních služeb uspořádal potravinovou sbírku už potřetí.

“Potravinová sbírka, která se tady na magistrátě každým rokem koná, je určená pro potřebné. Nedávno se otevřela potravinová výdejna v Místku na Malém Koloredově, takže potraviny, které se nerozdají, skončí samozřejmě tam a budou se dále dávat potřebným. Jsme rádi, že město, odbor sociálních služeb tuto aktivitu podporuje,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

V loňském roce vybrali zaměstnanci magistrátu během jednoho dne 115 kilo potravin, které byly předány azylovému domu Sára. A i letos byl nejrůznějšími potravinami doslova zavalen celý stůl.
Plyš / koncert + on-line koncert

06.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

The Yellow Socks / koncert + on-line koncert

09.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dead Hornet/Fell on Mad Days / koncert + on-line koncert

13.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 19 600 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků