Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pracovníci radnice F-M přispěli do potravinové sbírky

Magistrát Frýdku-Místku uspořádal v rámci humanitární akce s názvem Dny proti chudobě potravinovou sbírku. Zapojili se do ní úředníci magistrátu i jeho vedení. Potraviny byly určeny pro Azylový dům Sára.

Jak se již stalo zvykem, na frýdeckomísteckém magistrátu proběhla v rámci Dnů proti chudobě potravinová sbírka. Jídlo, sladkosti, koření a další potraviny tam přinášeli jak zaměstnanci magistrátu, tak také vedení města.

“Dny proti chudobě chtějí více méně ukázat na problematiku bezdomovectví, ale také na komunitu lidí, která čelí extrémní chudobou, anebo sociálním vyloučením. Sbírka je určena pro klientky Azylového domu Sára, to znamená pro matky s dětmi. V letošním roce jsme to pojali tematicky a chtěli jsme potraviny, které můžeme použít při přípravě vánočního cukroví. Takže dárci přinášeli potraviny trvanlivého charakteru, jako jsou ořechy, mandle, cukr moučka, vanilkový cukr nebo kakao a čokoláda. Celou tuto akci zaštiťuje Potravinová banka v Ostravě,” řekla vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Frýdku-Místku Jarmila Kozlová.

Odbor sociálních služeb uspořádal potravinovou sbírku už potřetí.

“Potravinová sbírka, která se tady na magistrátě každým rokem koná, je určená pro potřebné. Nedávno se otevřela potravinová výdejna v Místku na Malém Koloredově, takže potraviny, které se nerozdají, skončí samozřejmě tam a budou se dále dávat potřebným. Jsme rádi, že město, odbor sociálních služeb tuto aktivitu podporuje,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

V loňském roce vybrali zaměstnanci magistrátu během jednoho dne 115 kilo potravin, které byly předány azylovému domu Sára. A i letos byl nejrůznějšími potravinami doslova zavalen celý stůl.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail