Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Symfonický orchestr zahraje k výročí ČSR

V příspěvku vás pozveme na koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek. ten si pro milovníky vážné hudby připravil dva koncerty, a to u příležitostí stého výročí Československa.

Národní dům  v Místku bude sobotu 27. října hostit Symfonický orchestr Frýdek-Místek, který si pro své posluchače připravil koncert u příležitosti stého výročí založení Československé republiky. Začátek je v 19 hodin.

“V zájmu toho, aby byl koncert vlastenecký, snažili jsme se vybrat repertoár, který souvisí s Českou republikou, proto jsme vybrali jako úvod slavnostní předehru k opeře Libuše, která je taková fanfárová. Následně zazní Mozartova Korunovační mše, neboť byla v minulosti využívána ke korunovaci českých králů. Po přestávce posluchači výběr ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka a nakonec to zakončíme takovou třešinkou na dortu, co symfoňák ještě nehrál, a sice Škroupovou Fidlovačkou, výběrem z této zpěvohry, kterou budeme hrát podle původní rukou psané partitury, takže je to taková raritka, moc se na to těšíme, protože to zní perfektně,” uvedla Martina Pavelková, ředitelka Symfonického orchestru Frýdek-Místek.

Pro ty, kteří koncert ve Frýdku-Místku nestihnou, připravil Symfonický orchestr o den později reprízu, která začíná už v 17:30 v kulturním domě v Bašce.

“Tento dvojkoncert probíhá z důvodu, že na něm účinkují pěvecké sbory, mezi kterými je i Lašský smíšený pěvecký sbor Baška, potom pěvecký sbor Smetana a pěvecký sbor Cantores Domini, takže jsme si v rámci spolupráce slíbili, že recipročně zahrajeme i u nich v Bašce,” řekla Pavelková.

Jak bývá u Symfonického orchestru zvykem, připravil si pro své příznivce na samotný závěr jedno hudební překvapení a slibují, že zažijí něco, co ještě posluchači na jejich koncertu nikdy nezažili.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků