Hřbitovy ve F-M budou pod dohledem strážníků

Na hřbitovy ve Frýdku-Místku budou během těchto dní ve větší míře dohlížet strážníci městské policie. Důvodem je památka zesnulých, kvůli které je na hřbitovech zvýšená návštěvnost. Strážníci se zaměřují na zloděje věnců i vykradače aut na parkovištích.

Následující dny budou hřbitovy zažívat jednu z největších návštěvností v roce. Důvodem je blížící se Památka zesnulých, která připadá na 2. listopad. Při této příležitosti se hřbitovy vždy už několik dní předem halí do květinové výzdoby a světel svíček, které tam přinášejí příbuzní zesnulých. Dušičkový čas ale není jen obdobím vzpomínání na své blízké, souvisí také se zvýšenou frekvencí dopravy v okolí pohřebišť a často je spojován i s krádežemi. V okolí hřbitovů proto budou od tohoto pátku 26. října až do neděle 4. listopadu hlídkovat strážníci městské policie.

“Hlídky městské policie budou v rámci dušičkového opatření svou kontrolní činnost zaměřovat především na zabezpečení veřejného pořádku na městských a příměstských hřbitovech a taktéž na prevenci drobné majetkové protiprávní činnosti. Zjištěná protiprávní jednání pak budeme postihovat dle příslušných zákonů,” uvedl vedoucí operativní skupiny MP F-M Tomáš Zapletal.

„Strážníci se zaměří jednak na usměrňování provozu u příjezdu a výjezdu ze hřbitovů, ale také na vykradače aut a hřbitovní zloděje. Zvýšenou pozornost budou věnovat lokalitě centrálního hřbitova na Panských Nových Dvorech, ale také okolí hřbitovů ve Skalici, Chlebovicích, Lysůvkách a Lískovci. V souvislosti se zvýšeným pohybem na veřejných pohřebištích žádáme občany o dodržování bezpečnosti a zároveň je žádáme, aby v případě zahlédnutí podezřelých osob kontaktovali městskou policii na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158, “ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Po dobu dušiček bude také prodloužená provozní doba hřbitovů, a to až do 4. listopadu. Bez omezení budou přístupny hřbitovy v Chlebovicích, ve Skalici, v Lysůvkách a evangelický hřbitov v Lískovci. Hřbitov ve Frýdku a katolický hřbitov v Lískovci budou otevřeny do 20 hodin. Od 5. listopadu budou hřbitovy ve Frýdku a katolický hřbitov v Lískovci otevřeny do 18 hodin, ostatní zůstanou otevřeny bez omezení.
Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

22.09. 8:00 - 15.09. 15:28
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

TEMATO SMART REAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků