Reklama

Výstavba obchvatu F-M přinese uzavírky a omezení

Od pondělí 29. října až do 1. listopadu 2020 bude uzavřena část silnice II/47- ulice 17. listopadu a část místní komunikace ulice Kvapilova v Místku. Důvodem jsou stavební práce související s výstavbou první etapy obchvatu Frýdku-Místku.

Reklama

Výstavba frýdeckomísteckého obchvatu s sebou během své realizace přinese řadu dopravních komplikací. Některé budou chvilkové, jiné potrvají déle. Bez těchto dopravních omezení a uzavírek ale není možné tak velkou stavbu, jakou je obchvat, postavit.

“Je třeba si uvědomit, že se postavit se obchvat musí. Snažíme se spolupracovat, ale bude to vyžadovat hodně úsilí. Ta stavba je obrovská. Už dnes zažíváme problémy s bahnem, prachem, nepořádkem, takže se to snažíme řešit. Postupně jsme opravili i některé silnice, aby to právě po dobu výstavby udržely, aby ten dopad na občany, kteří žijí kolem byl co nejmenší, protože jinak se jezdí po cestě, která je v dobrém stavu, a jinak po cestě, která je ve špatném stavu, kde by ta prašnost a hlučnost byla mnohem větší. Snažíme se tomu předcházet. Stavbaři navíc musí po dokončení obchvatu silnice uvést do původního stavu,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Už v těchto dnech přijde velká uzavírka části silnice II/47- ulice 17. listopadu a části místní komunikace ulice Kvapilova v Místku. Trvat by měla nejdéle dva roky.

“Stávající ulice Příborská bude mírně zvýšena. Nad ulicí Příborskou a nad ulicí 17. listopadu vyroste obrovský a dlouhý most. Tady právě bude ta uzavírka, která umožní výstavbu toho mostu. Potom směrem dál je velké mimoúrovňové křížení, kde vznikne kruhová křižovatka. Musí tam být umožněna výstavba pilotů, zároveň vynesení toho mostu a k tomu všemu je potřeba mít to staveniště čisté. Není možné, aby přes to staveniště procházeli lidé a jezdila tam auta, takže ta uzavírka je z tohoto důvodu. Máme i domluveno, že prozatím po třídě 17. listopadu přes Olešnou a most, který tam byl opravený, bude umožněn příjezd hasičům, záchranné službě  autobusům, které směřují na Olešnou,” popsal Deutscher.

Dění kolem výstavby obchvatu a s tím související dopravní omezení a uzavírky teď budeme ve větší míře monitorovat a bude vám přinášet aktuální informace.
Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 17.06. 10:57
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 17.06. 10:57
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 17.06. 10:57
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu