Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek uctil sté výročí vzniku republiky

Frýdek-Místek oslavil sté výročí vzniku Československa. U pomníku Tomáše Garrigue Masaryka položilo vedení města věnec a v protějším parku zasadilo lípu. Slavnostní ceremoniály probíhaly také na základních školách.

Slavnostním proslovem u pomníku Tomáše Garrigue Masaryka, v němž primátor města Michal Pobucký připomněl okolnosti vzniku samostatného Československa, započaly ve Frýdku-Místku oslavy, kterými město uctilo tuto významnou událost. Poté, co zástupci města položili u památníku věnec, zasadili v protějším parku spolu se žáky základních škol strom svobody. Strom se vysazoval také v Sadech Bedřicha Smetany v Místku, kde se tohoto slavnostního aktu zhostil náměstek primátora Karel Deutscher.

“Je to vzácná příležitost zasadit strom svobody. Doufám, že ten strom tady bude co nejdéle. Je to také prostor k tomu si říct, co se za těch sto let povedlo. Dnes už kráčíme jako dva samostatné státy, ale myslím, že to neseme velice dobře a že se Česku i Slovensku daří. Doufám, že až tu bude stát někdo za sto let, bude tady i tato lípa, která bude pamatovat na tyto úspěšné roky,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

A oslavovalo se také na školách. Na základní škole Elišky Krásnohorské za hudebního doprovodu zasadili zástupci školy do země lípu srdčitou a zazněla i státní hymna v podání sborečku základní školy.

“Sešli jsme se při příležitosti sta let naší republiky, kdy jsme chtěli dětem předvést symbol státnosti a proč tady stojíme a slavíme naši republiku. Vysvětlit jim příčinu, proč jsme udělali tuto akci, proč jsme zasadili strom svobody jako symbol státnosti,” uvedl ředitel Základní školy Elišky Krásnohorské Jaromír Horký.

Lípu vysazovali také na čtvrté základní škole nebo na základní škole v Lískovci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy