Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zapojte se do výzkumu dopravního chování

Občané Frýdku-Místku se mohou zapojit do výzkumu dopravního chování. Jeho cílem je odhalit silné a slabé stránky dopravní situace ve městě , zejména pak městské hromadné dopravy. Stačí k tomu vyplnit dotazník.

Frýdeckomístečtí obyvatelé mají možnost zapojit se do výzkumu dopravního chování, jehož cílem je odhalit silné a slabé stránky dopravní situace ve městě s důrazem na služby veřejné dopravy, tedy na MHD. Jediné, co proto musí udělat, je vyplnit dotazník. Šetření vzniká ve spolupráci s městem. Získané poznatky poslouží jako cenný podklad, na který bude brán zřetel při koncipování rozvojových strategií města.

“Byli bychom rádi, kdyby se občané zapojili do průzkumu, který děláme ohledně kvality městské hromadné dopravy. Spolupracujeme s jedním studentem s jeho vysokoškolskou magisterskou prací ohledně spokojenosti v MHD. Je to student z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Je to průzkum, který je pro nás důležitý. Doufáme, že si z něj vybereme nějaká důležitá fakta, kam můžeme potom posunout MHD. Stačí, když se občané podívají na naše internetové stránky, kde je odkaz na tento formulář, nebo jsou k dostání i u nás na informacích, nebo na autobusovém stanovišti,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Dotazník má 17 otázek. Jeho vyplnění zabere zhruba pět minut.

“V dotazníku jsou například otázky, jak často občané využívají MHD, jestli ji využívají hlavně cestou do práce nebo do školy, takže tímto zjistíme ty cíle, za čím jezdí, dále jak často ji využívají, zda jim vyhovuje frekvence MHD. Je tam spousta otázek, na které bychom rádi znali odpovědi,” uvedl Deutscher.

Lidé mohou dotazník vyplňovat až do konce letošního roku. Pokud si vyberou jeho papírovou formu, můžou jej pak odevzdat na magistrátu na Radniční ulici nebo na místeckém autobusovém nádraží.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy