Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Frýdku-Místku zvolili nové vedení města

Zastupitelé Frýdku-Místku zvolili nové vedení města. V čele magistrátu opět usedne staronový primátor Michal Pobucký. S ním jej povedou dva náměstci za ČSSD, dva náměstci za hnutí ANO a jeden náměstek za KDU-ČSL.

Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu se v úterý uskutečnilo první, ustavující zasedání Zastupitelstva města. V úvodu zasedání složili noví zastupitelé, kteří vzešli z říjnových komunálních voleb, slib zastupitele. Následně schvalovali jednací řád zastupitelstva, volili nové radní a svěřovali kompetence pro volební období 2018-2022. Schvalovali také  zásady pro odměňování za výkon funkcí jak v zastupitelstvu a radě města, tak v komisích rady města a výborech zastupitelstva. Ve vedení města stane primátor a jeho pětice náměstků. Do funkce primátora města Frýdku-Místku byl opět zvolen Michal Pobucký, který bude mít na starosti finance a rozpočet města, vnější a vnitřní kontrolní činnosti, požární ochranu, organizačně technické zabezpečování jednání orgánů města, ochranu veřejného pořádku, publicitu činnosti města, prevenci kriminality a městskou policii, životní prostředí a zemědělství, investice a útvar hlavního architekta.

“Máme velké programové prohlášení, je asi na tři velké strany A4, a právě první zasedání Rady města, které proběhne, ho bude schvalovat. Poté ho zveřejníme, Ty hlavní body jsou koordinovat obchvat města, protože musíme postavit dva mosty za dejme tomu 60 milionů korun, a těch věcí je tam více,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V nepřítomnosti primátora města jej bude zastupovat nový náměstek primátora Radovan Hořínek z hnutí ANO, jemuž byly svěřeny kompetence na úseku majetkoprávních vztahů města a zadávání veřejných zakázek.

“Nejprve se musím seznámit s osobami, které pracují jako vedoucí odborů a s tím, co přesně vykonávají, byť jsem již v minulosti byl členem majetkové komise,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Radovan Hořínek.

Druhým náměstkem primátora za hnutí ANO se stal Jakub Míček.

“Mám v gesci územní rozvoj a plánování a ekonomický rozvoj a podnikání jako hlavní činnosti. Dále stavební odbor. Teď proběhne hlavně zaběhnutí do úřadu a potom řešení klíčových problémů, které v této agendě budou,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Dalším náměstkem je Karel Deutscher z ČSSD, který se bude věnovat oblasti dopravy a silničního hospodářství, zahraničních styků a především problémům v souvislosti s výstavbou silničního obchvatu města. Náměstkem z řad koaliční KDU-ČSL je Marcel Sikora, který ve funkci vystřídá Richarda Žabku.

“Pokračuji v práci mých kolegů, protože KDU-ČSL mělo vždycky v kompetenci sociální péči a zdravotnictví. Nově mám na starosti péči o památky,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Náměstkovi Pavlu Machalovi zůstanou podobné kompetence jako v minulém volebním období a starat se bude o oblast školství, mládeže, tělovýchovy a sportu, výchovy a vzdělávání, vědy a kulturního rozvoje, dále informační technologie, oblast vnitřních věcí a správy. Primátora a pětici náměstků v jedenáctičlenné radě doplňují Josef Hálka a Jiří Zaoral za ČSSD, Lucie Chovanečková a Jaroslav Ryška za hnutí ANO a Richard Žabka za KDU-ČSL.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail