Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Frýdku-Místku zvolili nové vedení města

Frýdek-Místek |

Zastupitelé Frýdku-Místku zvolili nové vedení města. V čele magistrátu opět usedne staronový primátor Michal Pobucký. S ním jej povedou dva náměstci za ČSSD, dva náměstci za hnutí ANO a jeden náměstek za KDU-ČSL.

Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu se v úterý uskutečnilo první, ustavující zasedání Zastupitelstva města. V úvodu zasedání složili noví zastupitelé, kteří vzešli z říjnových komunálních voleb, slib zastupitele. Následně schvalovali jednací řád zastupitelstva, volili nové radní a svěřovali kompetence pro volební období 2018-2022. Schvalovali také  zásady pro odměňování za výkon funkcí jak v zastupitelstvu a radě města, tak v komisích rady města a výborech zastupitelstva. Ve vedení města stane primátor a jeho pětice náměstků. Do funkce primátora města Frýdku-Místku byl opět zvolen Michal Pobucký, který bude mít na starosti finance a rozpočet města, vnější a vnitřní kontrolní činnosti, požární ochranu, organizačně technické zabezpečování jednání orgánů města, ochranu veřejného pořádku, publicitu činnosti města, prevenci kriminality a městskou policii, životní prostředí a zemědělství, investice a útvar hlavního architekta.

“Máme velké programové prohlášení, je asi na tři velké strany A4, a právě první zasedání Rady města, které proběhne, ho bude schvalovat. Poté ho zveřejníme, Ty hlavní body jsou koordinovat obchvat města, protože musíme postavit dva mosty za dejme tomu 60 milionů korun, a těch věcí je tam více,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V nepřítomnosti primátora města jej bude zastupovat nový náměstek primátora Radovan Hořínek z hnutí ANO, jemuž byly svěřeny kompetence na úseku majetkoprávních vztahů města a zadávání veřejných zakázek.

“Nejprve se musím seznámit s osobami, které pracují jako vedoucí odborů a s tím, co přesně vykonávají, byť jsem již v minulosti byl členem majetkové komise,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Radovan Hořínek.

Druhým náměstkem primátora za hnutí ANO se stal Jakub Míček.

“Mám v gesci územní rozvoj a plánování a ekonomický rozvoj a podnikání jako hlavní činnosti. Dále stavební odbor. Teď proběhne hlavně zaběhnutí do úřadu a potom řešení klíčových problémů, které v této agendě budou,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Dalším náměstkem je Karel Deutscher z ČSSD, který se bude věnovat oblasti dopravy a silničního hospodářství, zahraničních styků a především problémům v souvislosti s výstavbou silničního obchvatu města. Náměstkem z řad koaliční KDU-ČSL je Marcel Sikora, který ve funkci vystřídá Richarda Žabku.

“Pokračuji v práci mých kolegů, protože KDU-ČSL mělo vždycky v kompetenci sociální péči a zdravotnictví. Nově mám na starosti péči o památky,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Náměstkovi Pavlu Machalovi zůstanou podobné kompetence jako v minulém volebním období a starat se bude o oblast školství, mládeže, tělovýchovy a sportu, výchovy a vzdělávání, vědy a kulturního rozvoje, dále informační technologie, oblast vnitřních věcí a správy. Primátora a pětici náměstků v jedenáctičlenné radě doplňují Josef Hálka a Jiří Zaoral za ČSSD, Lucie Chovanečková a Jaroslav Ryška za hnutí ANO a Richard Žabka za KDU-ČSL.

Nahlásit chybu


K tématu

Dům na Kostikově náměstí chce Frýdek-Místek kvůli nevýnosnosti prodat

14. září 2023 13:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek rozhodl o prodeji domu na Kostikově náměstí. Nemovitost s osmi byty a komerčními prostory by se měla prodat ve veřejné dražbě. Důvodem má být špatný stav a nerentabilita výnosů z nájmů. Obavy z prodeje mají nyní současní nájemníci městských bytů.

Novojičínští zastupitelé jednali o pivovaru a středověkém nalezišti

14. září 2023 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zastupitelé Nového Jičína jednali o výjimečné dotaci, kterou podpoří středověký nález. Dále například rozhodovali o bývalém pivovaru U Jezu. Chátrající budovy pravděpodobně využijí střední škola a Charita.

Finance, majetek i rozvoj. Frýdek-Místek má za sebou další zastupitelstvo

14. září 2023 11:37 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Změny v rozpočtu v podobě schválení různých dotací, hospodaření s majetkem i územní rozvoj. Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou 5. jednání, které přineslo několik důležitých bodů i témata k dlouhé diskuzi.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Zastupitelé Frýdku-Místku zvolili nové vedení města
Vydáno 1. listopadu 2018 17:38, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Zastupitelé Frýdku-Místku zvolili nové vedení města. V čele magistrátu opět usedne staronový primátor Michal Pobucký. S ním jej povedou dva náměstci za ČSSD, dva náměstci za hnutí ANO a jeden náměstek za KDU-ČSL.

Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu se v úterý uskutečnilo první, ustavující zasedání Zastupitelstva města. V úvodu zasedání složili noví zastupitelé, kteří vzešli z říjnových komunálních voleb, slib zastupitele. Následně schvalovali jednací řád zastupitelstva, volili nové radní a svěřovali kompetence pro volební období 2018-2022. Schvalovali také  zásady pro odměňování za výkon funkcí jak v zastupitelstvu a radě města, tak v komisích rady města a výborech zastupitelstva. Ve vedení města stane primátor a jeho pětice náměstků. Do funkce primátora města Frýdku-Místku byl opět zvolen Michal Pobucký, který bude mít na starosti finance a rozpočet města, vnější a vnitřní kontrolní činnosti, požární ochranu, organizačně technické zabezpečování jednání orgánů města, ochranu veřejného pořádku, publicitu činnosti města, prevenci kriminality a městskou policii, životní prostředí a zemědělství, investice a útvar hlavního architekta.

“Máme velké programové prohlášení, je asi na tři velké strany A4, a právě první zasedání Rady města, které proběhne, ho bude schvalovat. Poté ho zveřejníme, Ty hlavní body jsou koordinovat obchvat města, protože musíme postavit dva mosty za dejme tomu 60 milionů korun, a těch věcí je tam více,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V nepřítomnosti primátora města jej bude zastupovat nový náměstek primátora Radovan Hořínek z hnutí ANO, jemuž byly svěřeny kompetence na úseku majetkoprávních vztahů města a zadávání veřejných zakázek.

“Nejprve se musím seznámit s osobami, které pracují jako vedoucí odborů a s tím, co přesně vykonávají, byť jsem již v minulosti byl členem majetkové komise,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Radovan Hořínek.

Druhým náměstkem primátora za hnutí ANO se stal Jakub Míček.

“Mám v gesci územní rozvoj a plánování a ekonomický rozvoj a podnikání jako hlavní činnosti. Dále stavební odbor. Teď proběhne hlavně zaběhnutí do úřadu a potom řešení klíčových problémů, které v této agendě budou,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Dalším náměstkem je Karel Deutscher z ČSSD, který se bude věnovat oblasti dopravy a silničního hospodářství, zahraničních styků a především problémům v souvislosti s výstavbou silničního obchvatu města. Náměstkem z řad koaliční KDU-ČSL je Marcel Sikora, který ve funkci vystřídá Richarda Žabku.

“Pokračuji v práci mých kolegů, protože KDU-ČSL mělo vždycky v kompetenci sociální péči a zdravotnictví. Nově mám na starosti péči o památky,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Náměstkovi Pavlu Machalovi zůstanou podobné kompetence jako v minulém volebním období a starat se bude o oblast školství, mládeže, tělovýchovy a sportu, výchovy a vzdělávání, vědy a kulturního rozvoje, dále informační technologie, oblast vnitřních věcí a správy. Primátora a pětici náměstků v jedenáctičlenné radě doplňují Josef Hálka a Jiří Zaoral za ČSSD, Lucie Chovanečková a Jaroslav Ryška za hnutí ANO a Richard Žabka za KDU-ČSL.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000014481/zastupitele-frydkumistku-zvolili-nove-vedeni-mesta