Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Květinová výzdoba F-M bude příští rok opět bohatá

Frýdek-Místek se už teď na podzim předpřipravil na jarní květinovou výzdobu. Na jaře by tak občany a návštěvníky města měly potěšit tisíce krokusů, tulipánů, narcisů a řebčíků.

Frýdek-Místek rok od roku rozšiřuje květinovou výzdobu města. Letos u občanů vzbudily úspěch nově vzniklé městské louky, které statečně čelily i ostrému slunci a nedostatku vláhy.

“Květiny rozjasňují ulice, zvyšuji image města a hlavně působí dobře na naši psychiku, zlepšují nám náladu, takže se snažíme jich ve městě mít co nejvíce. Letos jsme přidali záhony, které připomínají rozkvetlou louku, na sídlištích jsme vysadili více kvetoucích keřů a už teď jsme vysadili na záhonech cibuloviny, aby na jaře vykvetly, a to nejen na tradičních místech, ale i na místech nových,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zaměstnanci technických služeb už v září předpřipravili čtyři nové záhony, a to dva v Místku a dva ve frýdecké části. Dohromady se jedná o 239 metrů čtverečních květinových záhonů.

“Na sídlišti Slezská mezi ulicí Pekařská a J. Božana vznikne nový květinový záhon o rozloze 55 metrů čtverečních. Tam budou bíložluté krokusy. V Komenského sadech se jedná o záhon zhruba 70 metrů čtverečních, kde budou žluté krokusy doplněny žlutooranžovými tulipány. V místecké části v Sadech Smetany je záhon o rozloze 55 metrů čtverečních a tam budou opět bíle a žluté krokusy,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Technické služby se ale musely v rámci přípravy záhonů vypořádat i s menšími problémy.

“Největší problémy jsme měli v místecké části mezi ulicí Opletalova a Ostravská, kde jsme museli pravděpodobně z dob minulých odstranit stavební sutě a navézt úplně novou hlínu. Tam bude ten záhon v příštím roce zářit pestrými barvami, budou tam řebčíky, narcisy a tulipány v mixu různých barev. Celkem bylo vysazeno 39 tisíc cibulovin. Strojní vysazování umožňuje přesně stanovit počet cibulovin na jeden metr čtvereční. Pokud jde o ty krokusy, tak tam se jedná zhruba o 200 cibulovin na metr čtvereční, u tulipánů zhruba na 150 kusů,” popsal Kohut.

Na jaře vykvetou ve městě i další záhony, na kterých jsou již tradičně vysazovány hyacinty, narcisy a tulipány, ale taky macešky nebo sedmikrásky. Stejně jako v minulosti rozkvetou narcisy a tulipány na travnatých plochách v Parku Pod Zámkem nebo na ulici 8. pěšího pluku.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

okma service s.r.o.- pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků