Reklama

Technické služby F-M se naplno věnují úklidu listí

Ve Frýdku-Místku naplno běží odklízení spadaného listí. Než napadne první sníh, musí Technické služby provést vyhrabání na všech veřejných plochách ve městě. S pracemi začaly už koncem října a teď jedou podle schváleného harmonogramu.

Reklama

Technické služby Frýdku-Místku si ani během podzimních dní nevydechnou. Dříve než přijde první sníh, musí odklidit spadané listí, a to jak v parcích, tak také na sídlištích a dalších plochách ve městě.

“V minulém týdnu byly vyhrabány plochy v Sadech Bedřicha Smetany a v návaznosti na Památku zesnulých bylo listí shrabáno také z pietních míst a městských hřbitovů. V tomto týdnu se uklízí plochy v lokalitě Riviéra, následovat budou sídliště Anenská, Spořilov, Kolaříkovo a zhruba od poloviny listopadu se práce přesunou do frýdecké části města. Některé plochy, zejména ty s frekventovaným pohybem osob, budou vyhrabány opakovaně. Pracovníci Technických služeb budou v terénu i sobotách,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Úklidu listí se naplno věnuje celkem 35 pracovníků Technických služeb. Listí sbírají jak ručně, tak s pomocí techniky.

“V té první fázi se provádí vyhrabání z těžce dostupných míst, tedy z keřů, pod koši, pod lavičkami, pak kolegové na traktorových sekačkách shrabou ty velké plochy. Listí se odváží na kompostárnu do Bruzovic na Frýdeckou skládku. Na jedné straně bychom si přáli, aby přišly nějaké mrazíky, aby ten spad byl větší, jelikož za daného příznivého počasí hrozí, že ten spad bude menší, tím pádem budeme muset na některá místa jet podruhé, a o to větší hrabání nás čeká v jarních měsících v rámci jarního úklidu. Na druhé straně, v případě, že by přišly sněhové přeháňky, musely by být ty práce logicky ukončeny, což opět znamená o to větší hrabání na jaře,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Pokud to dovolí klimatické podmínky, měly by být Technické služby s úklidem spadaného listí hotovy do konce listopadu.
BTS Love Yourself / záznam koncertu ze Soulu

26.01. 16:30 - 24.01. 12:02
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Studentský Filmový klub | Jan Němec: O slavnosti a hostech

28.01. 17:00 - 24.01. 12:02
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

O světě drog a soudní toxikologie s Peterem Ondrou / beseda

31.01. 18:30 - 24.01. 12:02
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

OK JEONG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Lenka Pšenicová
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč do 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu