Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby F-M se naplno věnují úklidu listí

Ve Frýdku-Místku naplno běží odklízení spadaného listí. Než napadne první sníh, musí Technické služby provést vyhrabání na všech veřejných plochách ve městě. S pracemi začaly už koncem října a teď jedou podle schváleného harmonogramu.

Technické služby Frýdku-Místku si ani během podzimních dní nevydechnou. Dříve než přijde první sníh, musí odklidit spadané listí, a to jak v parcích, tak také na sídlištích a dalších plochách ve městě.

“V minulém týdnu byly vyhrabány plochy v Sadech Bedřicha Smetany a v návaznosti na Památku zesnulých bylo listí shrabáno také z pietních míst a městských hřbitovů. V tomto týdnu se uklízí plochy v lokalitě Riviéra, následovat budou sídliště Anenská, Spořilov, Kolaříkovo a zhruba od poloviny listopadu se práce přesunou do frýdecké části města. Některé plochy, zejména ty s frekventovaným pohybem osob, budou vyhrabány opakovaně. Pracovníci Technických služeb budou v terénu i sobotách,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Úklidu listí se naplno věnuje celkem 35 pracovníků Technických služeb. Listí sbírají jak ručně, tak s pomocí techniky.

“V té první fázi se provádí vyhrabání z těžce dostupných míst, tedy z keřů, pod koši, pod lavičkami, pak kolegové na traktorových sekačkách shrabou ty velké plochy. Listí se odváží na kompostárnu do Bruzovic na Frýdeckou skládku. Na jedné straně bychom si přáli, aby přišly nějaké mrazíky, aby ten spad byl větší, jelikož za daného příznivého počasí hrozí, že ten spad bude menší, tím pádem budeme muset na některá místa jet podruhé, a o to větší hrabání nás čeká v jarních měsících v rámci jarního úklidu. Na druhé straně, v případě, že by přišly sněhové přeháňky, musely by být ty práce logicky ukončeny, což opět znamená o to větší hrabání na jaře,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Pokud to dovolí klimatické podmínky, měly by být Technické služby s úklidem spadaného listí hotovy do konce listopadu.
Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Josef Adamek - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků