Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek investuje do domů a bytů pro seniory

Frýdek-Místek investuje do domů a bytů pro seniory. Jde zejména o zateplování fasád domů, výměnu oken, nebo třeba úpravu balkónů.

V posledních čtyřech letech město investovalo zejména do zateplení domů zvláštního určení, dříve domů s pečovatelskou službou. To zahrnovalo nejen výměnu oken a zateplení obvodových zdí a střechy, ale také úpravu balkonů, případně montáž žaluzií a sušáků na prádlo.

“Investice do domů zvláštního určení v ulicích Sadová, 17. listopadu, Na Aleji přesáhly 68 milionů korun. Dalších 28 milionů bylo investováno do budovy bývalé školy na ulici Míru, kde vznikl Domov se zvláštním režimem Přístav. Nedávno bylo dokončeno i zateplení technického zázemí Penzionu pro seniory,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Město investovalo a i nadále investuje také do modernizace bytů pro seniory.

“V loňském roce bylo opraveno na 40 bytů v domech zvláštního určení za více jak 1,5 milionu, přičemž opravy zahrnovaly výměnu kuchyňských linek, vestavěných skříní, podlah nebo interiérových dveří. Letos již bylo opraveno na 30 bytů za více jak 1,2 milionu korun a další opravy se chystají,” sdělila dále Matějíková.

Město letos zahájilo také první etapu rekonstrukce bytových jader v Penzionu pro seniory. Vybouráno bude 43 bytových jader, jejichž součástí z vnější strany je také kuchyňská linka. Nájemníci tak získají nejen novou koupelnu, ale také novou kuchyňskou linku. Náklady v souvislosti s první etapou rekonstrukce bytových jader, dodávku sanitárního zařízení a keramiky, kuchyňských linek a sporáků činí 13 milionů korun. Práce budou pokračovat i v příštím roce druhou etapou, která zahrne další části penzionu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyKOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - Logistic park Nošovice.
Nošovice
od 26 000 do 29 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry