Reklama

Frýdek-Místek investuje do domů a bytů pro seniory

Frýdek-Místek investuje do domů a bytů pro seniory. Jde zejména o zateplování fasád domů, výměnu oken, nebo třeba úpravu balkónů.

Reklama

V posledních čtyřech letech město investovalo zejména do zateplení domů zvláštního určení, dříve domů s pečovatelskou službou. To zahrnovalo nejen výměnu oken a zateplení obvodových zdí a střechy, ale také úpravu balkonů, případně montáž žaluzií a sušáků na prádlo.

“Investice do domů zvláštního určení v ulicích Sadová, 17. listopadu, Na Aleji přesáhly 68 milionů korun. Dalších 28 milionů bylo investováno do budovy bývalé školy na ulici Míru, kde vznikl Domov se zvláštním režimem Přístav. Nedávno bylo dokončeno i zateplení technického zázemí Penzionu pro seniory,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Město investovalo a i nadále investuje také do modernizace bytů pro seniory.

“V loňském roce bylo opraveno na 40 bytů v domech zvláštního určení za více jak 1,5 milionu, přičemž opravy zahrnovaly výměnu kuchyňských linek, vestavěných skříní, podlah nebo interiérových dveří. Letos již bylo opraveno na 30 bytů za více jak 1,2 milionu korun a další opravy se chystají,” sdělila dále Matějíková.

Město letos zahájilo také první etapu rekonstrukce bytových jader v Penzionu pro seniory. Vybouráno bude 43 bytových jader, jejichž součástí z vnější strany je také kuchyňská linka. Nájemníci tak získají nejen novou koupelnu, ale také novou kuchyňskou linku. Náklady v souvislosti s první etapou rekonstrukce bytových jader, dodávku sanitárního zařízení a keramiky, kuchyňských linek a sporáků činí 13 milionů korun. Práce budou pokračovat i v příštím roce druhou etapou, která zahrne další části penzionu.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 10:15
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 10:15
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 10:15
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu