Ve Frýdku-Místku oplotili další dětská hřiště

Ve Frýdku-Místku oplotili další dětská hřiště. Nové ploty s obrázky dětí ze základních škol dostalo celkem pět hřišť a další budou přibývat i v budoucnu. Nově vzniklo také nové sportovní hřiště na ulici Jeronýmova.

Na konci října se pět dětských hřišť dočkalo zbrusu nového oplocení s dětskými motivy, které vytvořily děti z druhé, čtvrté a šesté základní školy a také ze Základní školy Galileo. Šlo o hřiště na ulicích Rokycanova, Františka Linharta, Nad kopci, Nad Lipinou a také na ulici Jeronýmova, kde Technické služby vybudovaly také úplně nové sportovní hřiště.

“Tam musím říct, že probíhala celková úprava vnitrobloku, protože kromě oplocení jsme tam vystavěli nové sportovní hřiště s novým povrchem pro míčové hry, ať už basketbal, volejbal nebo nohejbal. Práce se dokončovaly v polovině listopadu a jejich součástí byla i celková obnova všech asfaltových chodníků, včetně terénních úprav, takže ten vnitroblok je teď úplně nový a věřím, že výsledek té práce občané ocení,” řekl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Hřišť, která dostala nová oplocení, ve městě přibývá. Jde hlavně o to, aby se do nich nedostala zvířata a neznečišťovala je, a také aby je hlavně v nočních hodinách neničili vandalové. Ploty s veselými motivy dětí plní i funkci estetickou.

“Neustále zlepšujeme dětská hřiště na území města, snažíme se je všechny postupně oplotit. Na každém tom hřišti jsou na plotu obrázky, které malovaly děti. Máme z posledních let pozitivní ohlasy a od budoucna chceme takto oplotit všechna dětská hřiště,” slíbil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Ve Frýdku-Místku je 40 certifikovaných dětských hřišť. Do této chvíle má nový plot zhruba třetina z nich.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků