Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Mateřídoušky zvítězil v prestižní soutěži

Mateřská škola Mateřídouška slaví velký úspěch. Zapojila se do prestižní celorepublikové soutěže v oblasti ekologie a se svým soutěžním projektem se umístila na prvním místě.

Mateřská škola Mateřídouška z Frýdku-Místku se zúčastnila soutěže, která oceňuje projekty a inovativní nápady z oblasti ochrany přírody a úspory energií. V kategoriích obec, firma, stavba, kutil a mládež soutěžilo celkem 220 projektů. Odborná porota, kterou tvořili například členové Akademie věd České republiky, Karlovy univerzity v Praze, Botanického ústavu Akademie věd ČR a mnoho dalších odborníků a poradců, vybrala deset z nich. A právě v kategorii mládež zvítězila se svým projektem s názvem Ekologické vzdělávání pro nejmenší Mateřská škola Mateřídouška.

“V kategorii mládež stály proti sobě dva projekty, a to CO liga 2, ekologická soutěž pro školy o ochraně klimatu, jehož předkladatelem byl Český svaz ochránců přírody klub Veronika, byli to žáci základní školy. A pak naše Ekologické vzdělávání pro nejmenší, jehož předkladateli jsme byli my. Stali jsme se vítězem dané kategorie, chtěla bych poděkovat za odeslané hlasy a podporu našeho ekologického projektu. Náš výjimečný projekt vede děti k ekologickému myšlení a konání. podporuje vztah dětí k přírodě a oni také pečovat. Učí je správně zacházet s odpadem, který už de facto třídí už od útlého věku docházkou k nám, ale nejen tady ale věřím, že i v rodinách tomu tak je. Do ekologických aktivit zapojujeme také rodiče a zaměstnance školy,” uvedla ředitelka Mateřídoušky Šárka Čerňáková.

Anketa, děti:

1. “Sázíme, to co přinesu. Máme ve školce kytičky a taky tam sázíme.”

2. “Zaléváme a hezky se o ni staráme a neničíme ji. Nejvíc mě baví, když zalévám a pomáhám sadit. Uklízíme, aby tady nezůstaly žádné odpadky, chráníme přírodu, nezašlapujeme, netrháme a vůbec nic neničíme.”

3. “Ve třídě máme šneky, ptáčky, rybičky a hodně se o ně staráme.”

“Mě velice těší úspěch naší mateřské školy, která získala celorepublikové ocenění za svůj environmentální projekt, který se zabývá ochranou životního prostředí a celkově vztahu k přírodě. Chtěl bych za tento úspěch poděkovat, počínaje paní ředitelkou, zaměstnancům školky a také rodičům a dětem. Není to jen jednorázový úspěch. Tato školka se dlouhodobě může pyšnit podobnými úspěchy v oblasti ekologie a na to navázaných aktivit. Už dnes vidíme, že ty děti, tím jak třídí odpad a chovají se k přírodě, mají mnohdy k těmto záležitostem lepší vztah než dospělý. Předávají své zkušenosti dále, takže je nádherné vidět, jak si k té přírodě budují ten vztah,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

“Podnětem k zapojení se do daného projektu byla snaha získat finanční prostředky za účelem vybudování hmyzího domečku k pozorování větší skupiny dětí, takže je to další úkol v rámci ekologie naší mateřské školy,” sdělila Čerňáková.

Mateřská škola Mateřídouška má samozřejmě už teď další plány. V rámci Nadace Partnerství Zelené oázy zpracovala nový projekt, jehož cílem je obnova pěstitelských záhonů. Nazvala jej Malí a velcí zahradníci a opět počítá s účastí jak dětí, tak i rodičů a zaměstnanců školky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy