Beskydské farmářské trhy provoněla zabijačka

Ve znamení zabijačky byly zatím poslední Beskydské farmářské trhy. Návštěvníci si mohli koupit kromě tradičních výrobků a produktů také zabijačkové speciality a připraveno bylo i bohaté občerstvení.

Oblíbené a nejen frýdeckomísteckými občany dobře známé Beskydské farmářské trhy opět ovládly místecké náměstí Svobody. Tentokrát ale patřily zabijačce a masným výrobkům všeho druhu. Až do odpoledních hodin si mohli návštěvníci pochutnávat na nejrůznějších zabijačkových specialitách, ke kterým nepochybně patřil mozeček na chlebu, zabijačková polévka, jitrnice, jelita a mnoho jiného.

"Farmářské trhy ve Frýdku-Místku jsou již tradicí. Dnešní den je ozvláštněn tím, že tu máme zabijačku. Je to super akce, je vidět, že spousta lidí je spokojená. Je tady velká návštěvnost a chceme s tímto pokračovat i do budoucna," uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na trzích samozřejmě nesmělo chybět ani tradičně nabízené zboží, jako mléčné produkty, různé druhy pečiva, ovocné šťávy, marmelády nebo med. Z ovoce a zeleniny prodejci nabízeli zejména jablka, hrušky, zelí, mrkev, brambory a česnek. K mání byly ale také sýry, vejce z podestýlky, králičí, husí, kachní i kuřecí maso a ke koupi byly i rukodělné výrobky. K dobré náladě přispěla reprodukovaná hudba.

Anketa, návštěvníci Beskydských farmářských trhů: "Je to paráda. Teď čekám na prdelanku," řekl jeden z návštěvníku.  "Je to hezké. Zatím jsem nic ze zabijačky neměl," řekl druhý a třetí dodal:  "Paráda, než vymýšlet nějaké ptákoviny, tak toto je lepší. Měl jsem mátový nápoj s rumem. Ten čuník je krásný. Je to nádherné."

Beskydské farmářské trhy město pořádá od roku 2011 od května do prosince co čtrnáct dní vždy ve čtvrtek na místeckém náměstí Svobody. Letos je listopadová zabijačka završila. Další trhy, které proběhnou v prosinci, už budou trhy adventní.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

V síti / projekce filmu a diskuze s protagonistkou Terezou Těžkou

09.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Beskydská stavební, a.s.
Třinec
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO&DOP s.r.o.
Jablunkov
od 17 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Pekárna Dolní Lomná s.r.o.
Dolní Lomná
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků