Reklama

Beskydské farmářské trhy provoněla zabijačka

Ve znamení zabijačky byly zatím poslední Beskydské farmářské trhy. Návštěvníci si mohli koupit kromě tradičních výrobků a produktů také zabijačkové speciality a připraveno bylo i bohaté občerstvení.

Reklama

Oblíbené a nejen frýdeckomísteckými občany dobře známé Beskydské farmářské trhy opět ovládly místecké náměstí Svobody. Tentokrát ale patřily zabijačce a masným výrobkům všeho druhu. Až do odpoledních hodin si mohli návštěvníci pochutnávat na nejrůznějších zabijačkových specialitách, ke kterým nepochybně patřil mozeček na chlebu, zabijačková polévka, jitrnice, jelita a mnoho jiného.

"Farmářské trhy ve Frýdku-Místku jsou již tradicí. Dnešní den je ozvláštněn tím, že tu máme zabijačku. Je to super akce, je vidět, že spousta lidí je spokojená. Je tady velká návštěvnost a chceme s tímto pokračovat i do budoucna," uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na trzích samozřejmě nesmělo chybět ani tradičně nabízené zboží, jako mléčné produkty, různé druhy pečiva, ovocné šťávy, marmelády nebo med. Z ovoce a zeleniny prodejci nabízeli zejména jablka, hrušky, zelí, mrkev, brambory a česnek. K mání byly ale také sýry, vejce z podestýlky, králičí, husí, kachní i kuřecí maso a ke koupi byly i rukodělné výrobky. K dobré náladě přispěla reprodukovaná hudba.

Anketa, návštěvníci Beskydských farmářských trhů: "Je to paráda. Teď čekám na prdelanku," řekl jeden z návštěvníku.  "Je to hezké. Zatím jsem nic ze zabijačky neměl," řekl druhý a třetí dodal:  "Paráda, než vymýšlet nějaké ptákoviny, tak toto je lepší. Měl jsem mátový nápoj s rumem. Ten čuník je krásný. Je to nádherné."

Beskydské farmářské trhy město pořádá od roku 2011 od května do prosince co čtrnáct dní vždy ve čtvrtek na místeckém náměstí Svobody. Letos je listopadová zabijačka završila. Další trhy, které proběhnou v prosinci, už budou trhy adventní.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 12:30
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 12:30
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 12:30
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu