Službu sdílení kol chce Frýdek-Místek i příští rok

Frýdek-Místek zahájil koncem léta zkušební provoz sdílení kol – tzv. bikesharing. Růžová kola si občané oblíbili natolik, že se vedení města rozhodlo tuto službu nabízet i v příštím roce.

I v příštím roce najdou občané ale i návštěvníci Frýdku-Místku na různých místech růžová kola. Bikesharing, tedy služba sdílení kol, což je nový způsob dopravy na krátkou vzdálenost, respektive na krátký čas, začalo město testovat v září a během léta se osvědčil. Kromě toho, že se lidé díky těmto bicyklům dostanou pohodlně, kam potřebují, ocení jistě i novinky, které chce vedení magistrátu dojednat s provozovatelem služby.

“Chceme to trochu posunout a něco zlepšit. Jednáme o tom, že by byla některá kola lehčí, že by byla některá kola s přehazovačkou, aby usnadnila provoz třeba do Frýdku na kopec. Bavíme se také o tom, že na exponovaných místech by došlo k tomu, že tam bude stanicový provoz. Představme si třeba frýdecké náměstí, tam by mohly být stojany, kde bychom uživatele navigovali, aby je do těch stojanů vraceli, ať to nepřipojují k veřejnému osvětlení, k zelení a podobně. Navýšíme i počet stojanů na kola a také chceme navýšit počet kol,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Způsob půjčení kol zůstane stejný, jako tomu bylo doposud, tzn. buď přes mobilní aplikaci na chytrém telefonu, nebo prostřednictvím sms zprávy.

“Uživatel buďto té aplikace, nebo do sms zadá kód kola, který se nachází pod sedlovkou, vrátí se mu kód zámku, kolo si odemkne, může jet kamkoliv úplně neomezeně. Při vrácení kola je důležité, aby ho zamkl k nějaké pevné věci, neměl by to být nějaký metrový sloupek, aby ho nikdo nemohl odcizit,” uvedl koordinátor provozu v MS kraji Lubomír Fridrich.

V příštím roce by se růžová kola měla navíc objevit také v místních částech, tedy v Lískovci, Lysůvkách, Skalici, Chlebovicích a Zelinkovicích.
4. Ples pro Frýdek-Místek

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků