Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Službu sdílení kol chce Frýdek-Místek i příští rok

Frýdek-Místek zahájil koncem léta zkušební provoz sdílení kol – tzv. bikesharing. Růžová kola si občané oblíbili natolik, že se vedení města rozhodlo tuto službu nabízet i v příštím roce.

I v příštím roce najdou občané ale i návštěvníci Frýdku-Místku na různých místech růžová kola. Bikesharing, tedy služba sdílení kol, což je nový způsob dopravy na krátkou vzdálenost, respektive na krátký čas, začalo město testovat v září a během léta se osvědčil. Kromě toho, že se lidé díky těmto bicyklům dostanou pohodlně, kam potřebují, ocení jistě i novinky, které chce vedení magistrátu dojednat s provozovatelem služby.

“Chceme to trochu posunout a něco zlepšit. Jednáme o tom, že by byla některá kola lehčí, že by byla některá kola s přehazovačkou, aby usnadnila provoz třeba do Frýdku na kopec. Bavíme se také o tom, že na exponovaných místech by došlo k tomu, že tam bude stanicový provoz. Představme si třeba frýdecké náměstí, tam by mohly být stojany, kde bychom uživatele navigovali, aby je do těch stojanů vraceli, ať to nepřipojují k veřejnému osvětlení, k zelení a podobně. Navýšíme i počet stojanů na kola a také chceme navýšit počet kol,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Způsob půjčení kol zůstane stejný, jako tomu bylo doposud, tzn. buď přes mobilní aplikaci na chytrém telefonu, nebo prostřednictvím sms zprávy.

“Uživatel buďto té aplikace, nebo do sms zadá kód kola, který se nachází pod sedlovkou, vrátí se mu kód zámku, kolo si odemkne, může jet kamkoliv úplně neomezeně. Při vrácení kola je důležité, aby ho zamkl k nějaké pevné věci, neměl by to být nějaký metrový sloupek, aby ho nikdo nemohl odcizit,” uvedl koordinátor provozu v MS kraji Lubomír Fridrich.

V příštím roce by se růžová kola měla navíc objevit také v místních částech, tedy v Lískovci, Lysůvkách, Skalici, Chlebovicích a Zelinkovicích.

Nahlásit chybu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail