Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku vysazují nové stromy a keře

Frýdek-Místek pokračuje v rozšiřování městské zeleně. Kromě květinových záhonů během listopadu vysadí stovky nových stromů a keřů.

Masivní výsadba nových stromů začala ve Frýdku-Místku už v roce 2016. Pokračuje se v ní i letos během podzimních měsíců. Stromy, okrasné keře a různorodé druhy popínavých rostlin vysazují pracovníci Technických služeb v různých lokalitách města.

“Vysazovány jsou zejména na sídlištích, ale i dalších místech ve městě, a to od javorů, přes habry, platany, dubny až po moruše nebo okrasné jabloně. Letos navíc vysazujeme i méně známé stromy a keře. Například na ulici 8. pěšího pluku vyroste strom lásky, který krásně kvete a má listy ve tvaru srdce,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Pracovníci Technických služeb vysadí na území města celkem 127 nových stromů.

“Samotná výsadba probíhá podle přesně daných pravidel, tzn. samotné stromy se připraví. Vykope se dostatečně velká závlahová mísa, kde se nalije relativně velké množství vody, aby to ten kořenový systém pocítil. Po osazení a výsadbě provedeme zakůlování plus úvazek, aby se stromy nevyvrátily,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Do výsadby nových stromů a keřů město investovalo na 700 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy