Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční atmosféru ve F-M navnadí Adventní městečko

Místecké náměstí Svobody a jeho blízké okolí se opět po roce promění v zářivé Adventní městečko. K návštěvě bude lákat od 30. listopadu, kdy se slavnostně rozsvítí Vánoční strom, až do 23. prosince.

V předvánočním čase zpříjemní obyvatelům, ale i návštěvníkům města všední dny i víkendy Adventní městečko. To už tradičně vyroste na náměstí Svobody v Místku. Otevřeno bude mít vždy od 10 do 18 hodin.

„Adventní městečko se snažíme každým rokem vylepšovat. Letos budou nově do vánočního hávu oděny také kašny. Ta velká přímo na náměstí získá podobu vánočního svícnu a menší  u křížového podchodu adventního věnce. Na náměstí budou také výstavní panely s fotografiemi přibližujícími život v Adventním městečku, vánoční výzdobu města i zimní krajinu. Věřím, že tyto novinky umocní již tak příjemnou sváteční atmosféru,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Nedílnou součástí Adventního městečka budou adventní trhy. Ve stylových stáncích se budou prodávat wafle, placky, ale také horká medovina, čokoláda, různé druhy punčů a další dobroty. Občerstvení bude bohaté a téměř neměnné. Zato nabídka vánočních výrobků se bude ve stáncích často obměňovat. Návštěvníkům se tedy vyplatí projít se náměstím častěji. V nabídce budou mimo adventní dekorace, vánoční perníčky, cukroví a svíčky, také šperky a výrobky ze dřeva, skla i keramiky. Samozřejmostí bude také bohatý doprovodný program.

“Na pódiu Adventního městečka uslyšíme hodně souborů, cimbálovek, také folku, folkloru nebo dixíku. Něco si v programu najdou i fanoušci rocku, funku nebo popu. Koncertovat uslyšíme i tradiční oblíbence Reného Součka, Milana Michnu, Ondřeje Klímka nebo Tomáše Kočka. Premiéru bude mít na našem pódiu třeba Petr Roman, Světlo nebo Nedivoč. Děti potěší zvířátka, barevný vláček nebo výtvarné dílničky. Máme pro ně také krásné vánoční pohlednice. Na ty mohou zapsat nebo nakreslit svá přání a poslat je přes Ježíškovu poštu,” popsala PR KulturyFM Michaela Davidová.

O víkendech Adventní městečko obohatí pohádky pro děti a také adventní dílny Střediska volného času Klíč.

“V dílnách si budou moci děti zdarma vyrobit vánoční přání nebo dárky, například v denrozsvícení vánočního stromu 30. listopadu budou tvořit vánoční ozdoby na stromeček. Těšit se mohou i na zvířátka a barevný vláček v prostoru před bývalým knihkupectvím u křížového podchodu. Vedle stromu bude Ježíškova pošta. Zájemci se budou moci vyfotografovat u zábavných vánočních kulis nebo dřevěného oslíka se sáněmi a chybět nebude ani zvonička vánočních přání. Adventní městečko se každým rokem rozrůstá, ožívají i okolní uličky a prostory, je to místo, které láká k setkání se s přáteli, místo, kde se můžete potkat se známými, které jste dlouho neviděli, a místo, ze kterého si můžete odnést v nějaké podobě trochu Vánoc domů,” uvedl primátor.

Do tvořivého programu se letos zapojí i střední školy.

“Konkrétně Střední škola řemesel, která ukáže, jak zdobit perníčky a vyrábět jiné sladkosti. Zapojí se také Střední škola Lískovecká, která přiveze minikovářskou dílnu, bude tam výheň a návštěvníci si budou moci vyzkoušet kovářské řemeslo,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Kompletní program Adventního městečka lidé naleznou na webových stránkách města nebo KulturyFM.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy