Frýdku-Místku už dominují vánoční stromy

Frýdek-Místek už má své vánoční stromy. Oběma náměstím dominují vzrostlé jedle. Slavnostní rozsvícení stromů a výzdoby města proběhne v pátek 30. listopadu. Otevře se tak i Adventní městečko, které lidé budou moci navštěvovat až do 23. prosince.

Reklama

Zámecké náměstí ve Frýdku i místecké náměstí Svobody už mají svůj vánoční strom. Toto pondělí je tam nainstalovali pracovníci Technických služeb. Místeckému náměstí Svobody bude o Vánocích dominovat 12 metrová jedle. Také zámecké náměstí zkrášlí o Vánocích jedle, tahle bude mít ale o dva metry méně na výšku. Oba stromy se rozsvítí v pátek 30. listopadu.

“Chtěl bych pozvat všechny občany, aby přišli v pátek na náměstí v Místku, kdy v 16:45 slavnostně rozsvítíme vánoční strom a výzdobu po celém městě. Letošní program by měl být velmi bohatý. Začne adventní období a naše organizace KulturaFM se o něj postarala. Věřím, že si na své přijdou jak malí, tak velcí,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Adventní městečko bude probíhat až do 23. prosince. Zájemci v něm najdou nejen stylové stánky s vánočním zbožím a dobrotami, ale také pódium, na kterém se budou střídat divadelníci, tanečníci a hudebníci. O víkendech budou na děti čekat pohádky, adventní dílny, vláček i Ježíškova pošta. Chybět nebude ani zvonička vánočních přání, betlém, živá zvířátka a dřevěné i jiné vánoční kulisy. A protože vše se nevměstná pouze na náměstí, ožijí i okolní uličky a prostranství. V souvislosti s adventním časem proběhne také dnes už tradiční soutěž pro městské školy a školky, která je každoročně v režii Technických služeb.

“Naše společnost vyhlásila již třetí ročník soutěže o nejkrásnější vánoční strom, kdy jsme oslovili opět základní a mateřské školy na území města. Jsme potěšeni, že i v tomto ročníku se přihlásilo celkem osm příspěvkových organizací. Nově je to MŠ Pohádka, která na ulici Třanovského nazdobila nový vánoční strom. My jsme jim poskytli účelově určený věcný dar formou LED diodových řetězů. Děti si samy ozdoby vyrobí a my je v tom posledním týdnu před zahájením adventu budeme instalovat, a to na všech školách,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Vyhodnocení soutěže a výběr nejpěknějšího stromu provedou Technické služby 3. prosince. Do konce roku pak vítězná škola získá finanční dar ve výši 10 tisíc korun na částečné pokrytí nákladů spojených se školním výletem v příštím roce.
Festival CYKLOCESTOVÁNÍ 2019 - Jiří Kolbaba

22.02. 18:00 - 19.02. 14:04
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

S hydrobiologem Martinem Rulíkem o vodě i suchu /beseda

28.02. 18:30 - 19.02. 14:04
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Kateřina Englichová a Vilém Veverka: Impressinons /koncert

21.03. 19:00 - 19.02. 14:04
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Hrtus & Partner s.r.o.
Frýdek-Místek
od 80 Kč

Detail

MEPAC CZ, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 280 Kč

Detail

1 Witos s.r.o.
Frýdek-Místek
od 8 140 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu