Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek bude na jaře v záplavě květin

Zaměstnanci technických služeb vysadili během podzimních dní na květinové záhony macešky, pomněnky, ale i tulipány a hyacinty. Ty budou obyvatele města v příštím roce těšit s příchodem jara.

Zaměstnanci Technických služeb po strojním výsevu 35 tisíc kusů cibulovin vysadili na záhonech, na kterých už odkvetla letničková výzdoba, také dvouletky. K tomu ještě doplnili do záhonů dalších 7 800 cibulovin, aby byly jak barevně, tak i plností co nejbohatší.

“Z dvouletek se občané v jarních měsících mohou setkat s maceškami v různých pestrých barvách. Budou tam pomněnky, které budou doplněny sedmikráskami bílo-červeno-růžové barvy. Z těch jednotlivých záhonů, které bych mohl zmínit, kde byla nahrazena letničková výzdoba, je to záhon na kruhovém objezdu na T.G. Masaryka, na tzv. Kostíkově náměstí, kde bylo vysazeno 1100 kusů tulipánů. Na velkém kruhovém objezdu u Billy jsme vysadili několik tisíc velkokvětých narcisů v různých pestrých barvách. Byly doplněny 500 červenými tulipány a 200 kusy řebčíku,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V dalších záhonech, například u Gymnázia Petra Bezruče nebo na křížení ulic Bezručova a Frýdlantská, vysadily Technické služby jak dvouletky, tak i cibuloviny. Ty ostatně lidé najdou na mnoha místech ve městě.

“Květiny rozjasňují ulice, zvyšuji image města a hlavně působí dobře na naši psychiku, zlepšují nám náladu, takže se snažíme jich ve městě mít co nejvíce. Letos jsme přidali záhony, které připomínají rozkvetlou louku, na sídlištích jsme vysadili více kvetoucích keřů a už teď jsme vysadili na záhonech cibuloviny, aby na jaře vykvetly, a to nejen na tradičních místech, ale i na místech nových. Na jaře tak nově vykvete barevný koberec krokusů, narcisů a tulipánů na travnaté ploše v parku za Sekerovou vilou na Slezské, v Sadech Bedřicha Smetany, v Komenského sadech pod magistrátem, ale taky na ploše u křižovatky U Rady. Stejně jako v minulosti rozkvetou narcisy a tulipány taky v Parku pod zámkem a na křižovatce ulic Ostravská a 8. pěšího pluku,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Jestli se bude květinová výzdoba města lidem líbit alespoň tak, jako se jim líbila ta letošní, se ukáže příští rok na jaře.
Tři v háji / ZRUŠENO!!!

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Šípková Růženka / představení pro děti

11.10. 15:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků