Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé z F-M mohou nominovat osobnosti na Cenu města

Do konce tohoto roku mohou lidé opět podávat návrhy na udělení Ceny statutárního města Frýdku-Místku za rok 2018. V příštím roce pak město z nominovaných vybere ty osobnosti, které si cenu nejvíce zaslouží.

Pokud se ve vašem okolí pohybuje člověk, který si podle vás zaslouží získat cenu za nějakou svou činnost, neváhejte a navrhněte jeho ocenění. Město bude totiž v průběhu příštího roku stejně jako v letech minulých opět udělovat Ceny statutárního města Frýdek-Místek, tentokrát za rok 2018. Do konce prosince tak máte možnost nominovat osobnosti, které významným způsobem přispěly k rozvoji města. Cenu město každoročně uděluje v několika oblastech, a to za přínos v oblasti vědecké činnosti, výtvarného umění a architektury, hudby, literární činnosti, dramatického umění, sportu, výchovy a vzdělávání nebo za záchranu lidského života.

“První ceny města byly uděleny v roce 2008. Od té doby již bylo oceněno 35 občanů města, kteří významně přispěli k jeho rozvoji a šíření jeho dobrého jména nebo přispěli svým činem k záchraně lidského života nebo zdraví. Návrhy na další osobnosti, které by si zasloužily získat ocenění, mohou občané města předkládat písemně prostřednictvím podatelny magistrátu, a to do konce tohoto roku,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Návrh musí obsahovat jméno a bydliště nominovaného a odůvodnění nominace, a zároveň jméno a bydliště toho, kdo návrh podal.

“Začátkem příštího roku všechny podané návrhy projednají předsedové politických klubů, následně budou předloženy radě města, která je doporučí ke schválení zastupitelstvu. Zastupitelé tedy rozhodnou o tom, komu bude Cena města udělena," řekl Pobucký.

Letos získal cenu Rudolf Horníček, a to za aktivní a dlouhodobou činnost pro Svaz důchodců. Za přínos v oblasti výchovy a vzdělávání a vedení k tradicím si Cenu města zasloužil i Josef Kleinwächter. Frýdek-Místek udělil Cenu města také in memoriam zesnulému fotografovi Milanu Václavu Klegovi za přínos v oblasti výtvarného umění.

Nahlásit chybu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail