Reklama

Ve Frýdku-Místku proběhla další rada města

Ve Frýdku-Místku se konala další rada města. Radní projednali řadu bodů. My vám v příspěvku představíme některé z nich.

Reklama

Na frýdeckém magistrátu proběhla rada města. Radní projednali na 70 bodů, velkou část z nich doporučili schválit zastupitelům, kteří zasednou 10. prosince v 8 hodin ve velké síni magistrátu. Na stole tak byl například návrh rozpočtu na příští rok. V roce 2019 bude město

hospodařit s bezmála jednou a půl miliardy korun, což je v porovnání s návrhem rozpočtu na tento rok o 160 milionů více.

“V příštím roce hodláme hodně investovat – mezi největší investice bude patřit dostavba Centra aktivních seniorů, výstavba skateparku, ale také například další etapa rekonstrukce bytových jader v Penzionu pro seniory. Počítáme i s investicí do výstavby kanalizace v okrajových částech, ovšem to, zda výstavbu zahájíme, bude záviset od zájmu občanů se na kanalizaci připojit, pokud bude malý, budovat ji nebudeme. A velké finanční prostředky půjdou také do výstavby dvou důležitých mostů, které byly svého času vyjmuty z výstavby obchvatu. Mosty přitom nabízejí napojení na lokalitu Olešná, což je pro město důležité. Náklady na jejich vybudování jsou vyčísleny na 75 milionů korun, z toho dotace činí více jak 58 milionů. Připravena je i oprava Rubikovy křižovatky za 50 milionů korun,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní doporučili zastupitelům rozhodnout o poskytnutí neinvestičních dotací na podporu a rozvoj sociálních služeb pro rok 2019.

“Peníze jsou určeny zejména na úhradu provozních nákladů zařízení, které poskytujísociální služby na území města. Celkem 11 milionů bude rozděleno mezi 35 žadatelů, peníze tak půjdou například na provoz Domu pokojného stáří, charitní pečovatelské služby, ale taky azylových domů Bethel a Sára. Peníze půjdou i na provozní náklady v rámci projektu osobní asistence a terénních programů,” sdělil primátor.

Schvalovaly se také peníze pro sportovní kluby a tradiční sportovní akce.

“Na podporu mládežnického sportu by mělo jít přes 21 milionů korun. Radní doporučilizastupitelům schválit také 1,7 milionu pro mužský hokej, házenou mužů i volejbal žen. Dotace jsou navrženy také na pořádání tradiční Hornické desítky, Turnaje šachových nadějí i sportovní akce pořádané Liborem Uhrem na přehradě Olešná, která v příštím roce slibuje spoustu novinek,” řekl Pobucký.

Radní také doporučili zastupitelům schválit 11 milionů korun na vyrovnávací platbu za poskytování služeb obecného hospodářského zájmu pro společnost Sportplex pro příští rok.

“Jedná se vlastně o peníze na zajištění sportovních a kulturních činností v městských střediscích provozovaných Sportplexem, to znamená v hale Polárka, letním a krytém aquaparku Olešná, baseballovém hřišti na Riviéře v Místku, fotbalovém hřišti v Zelinkovicích-Lysůvkách, sportovním areálu v Chlebovicích, ale taky plaveckém bazénu na 11. ZŠ, který slouží k výuce žáků základních a mateřských škol,” popsal Pobucký.

Vybranými body se budeme zabývat podrobněji v samostatných reportážích.
Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

Dnes 21:15 - 21:27
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 19.06. 21:27
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 19.06. 21:27
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

MATTES TRADING s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 500 Kč

Detail

Stáj MUSTANG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč

Detail

Vlastimil Matějka
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu