Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek má rozpočet na rok 2019

Frýdek-Místek |

Zastupitelé Frýdku-Místku schválili rozpočet na rok 2019. Město bude hospodařit s částkou převyšující jednu a půl miliardy korun. To je o 201 milionů více v porovnání s rozpočtem na letošní rok.

Frýdek-Místek má rozpočet na příští rok. Na svém prosincovém zasedání ho schválili zastupitelé. Na investiční akce je vyčleněno 279 794 980 korun. Největší objem investičních prostředků bude v příštím roce směřovat do vybudování dvou mostů, které byly vyjmuty z výstavby obchvatu, je to 46 milionů korun. Mezi další velké investiční akce se řadí dokončení Centra aktivních seniorů za 32 milionů, vybudování skateparku za 13 milionů nebo II. etapa rekonstrukce bytových jader v Penzionu pro seniory, ta si vyžádá 13 milionů korun. Město má v rozpočtu pro příští rok schváleny i prostředky na vybudování kanalizace v okrajových částech města, tedy ve Skalici, Chlebovicích a v části Zelinkovice-Lysůvky, přičemž na tuto akci má schválenu i dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR ve výši 143 milionů korun. V lednu se uhradí i nákup bývalého hotelu Centrum, který město letos v červnu vydražilo za 41 050 000 korun. Vzhledem k tomu, že usnesení o příklepu nabylo právní moci teprve v minulých dnech, uskuteční se platba až v lednu 2019. Město dále počítá i s opravou Rubikovy křižovatky, na kterou má v rozpočtu z vlastních prostředků vyčleněno 50 milionů.

„Ty by mělo ale město získat zpět formou dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jakmile tedy město dotaci obdrží, bude moci vyčleněné miliony na opravu křižovatky uvolnit a použít na další investiční akce,“ řekl primátor Frýdku-Místku Pobucký.

V rámci dopravy město počítá také s výstavbou světelné křižovatky Hlavní-Dobrovského za 8,2 miliony korun, s výstavbou autobusového zálivu v Panských Nových Dvorech u lesa za 2,4 miliony nebo s výstavbou chodníku na ulici Černá cesta za 1,2 miliony.

“Na opravy místních komunikací je v rozpočtu schváleno 23,8 milionu korun, na opravy chodníků, schodišť a lávek 22 milionů a na dopravní obslužnost 117 milionů korun. V rozpočtu je alokováno také přes 32 milionů na údržbu městské zeleně. Na úklid parků a dětských hřišť vydáme přes 1,5 milionu a bezmála dva miliony půjdou na provoz arboreta. Na sběr a svoz komunálního odpadu má město v rozpočtu téměř 48 milionů korun. Výše poplatku za odpad se v příštím roce měnit nebude, zůstává stále stejná, jako už několik let, tedy 492 korun na osobu a rok, děti do tří let jsou od poplatku za odpad osvobozeny a senioři nad 70 let hradí 252 korun za osobu a rok,” uvedl Pobucký.

Prostředky z rozpočtu budou uvolněny také na zajištění běžného provozu 29 příspěvkových organizací zřízených SMFM.

“V oblasti sociálních služeb se jedná například o Hospic F-M (10,1 mil. Kč), Jesle (6,4 mil. Kč), Domov pro seniory (16,3 mil. Kč), Penzion pro seniory (9,3 mil. Kč) a Centrum pečovatelské služby (12,2 mil. Kč),” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

“Mimo to je v rámci sociálních služeb vyčleněno téměř 12,8 milionu na dotační programy, jejichž cílem je podpora projektů v oblasti zdravotnictví, podpora a rozvoj sociálních služeb na území města a také podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby,” dodal Pobucký.

Město má také nejnižší zadlužení za poslední léta, zadlužení města se nyní pohybuje okolo 40 milionů korun, což činí jen něco přes 2 % z rozpočtu města.

Nahlásit chybu


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Frýdek-Místek má rozpočet na rok 2019
Vydáno 13. prosince 2018 17:48, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Zastupitelé Frýdku-Místku schválili rozpočet na rok 2019. Město bude hospodařit s částkou převyšující jednu a půl miliardy korun. To je o 201 milionů více v porovnání s rozpočtem na letošní rok.

Frýdek-Místek má rozpočet na příští rok. Na svém prosincovém zasedání ho schválili zastupitelé. Na investiční akce je vyčleněno 279 794 980 korun. Největší objem investičních prostředků bude v příštím roce směřovat do vybudování dvou mostů, které byly vyjmuty z výstavby obchvatu, je to 46 milionů korun. Mezi další velké investiční akce se řadí dokončení Centra aktivních seniorů za 32 milionů, vybudování skateparku za 13 milionů nebo II. etapa rekonstrukce bytových jader v Penzionu pro seniory, ta si vyžádá 13 milionů korun. Město má v rozpočtu pro příští rok schváleny i prostředky na vybudování kanalizace v okrajových částech města, tedy ve Skalici, Chlebovicích a v části Zelinkovice-Lysůvky, přičemž na tuto akci má schválenu i dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR ve výši 143 milionů korun. V lednu se uhradí i nákup bývalého hotelu Centrum, který město letos v červnu vydražilo za 41 050 000 korun. Vzhledem k tomu, že usnesení o příklepu nabylo právní moci teprve v minulých dnech, uskuteční se platba až v lednu 2019. Město dále počítá i s opravou Rubikovy křižovatky, na kterou má v rozpočtu z vlastních prostředků vyčleněno 50 milionů.

„Ty by mělo ale město získat zpět formou dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jakmile tedy město dotaci obdrží, bude moci vyčleněné miliony na opravu křižovatky uvolnit a použít na další investiční akce,“ řekl primátor Frýdku-Místku Pobucký.

V rámci dopravy město počítá také s výstavbou světelné křižovatky Hlavní-Dobrovského za 8,2 miliony korun, s výstavbou autobusového zálivu v Panských Nových Dvorech u lesa za 2,4 miliony nebo s výstavbou chodníku na ulici Černá cesta za 1,2 miliony.

“Na opravy místních komunikací je v rozpočtu schváleno 23,8 milionu korun, na opravy chodníků, schodišť a lávek 22 milionů a na dopravní obslužnost 117 milionů korun. V rozpočtu je alokováno také přes 32 milionů na údržbu městské zeleně. Na úklid parků a dětských hřišť vydáme přes 1,5 milionu a bezmála dva miliony půjdou na provoz arboreta. Na sběr a svoz komunálního odpadu má město v rozpočtu téměř 48 milionů korun. Výše poplatku za odpad se v příštím roce měnit nebude, zůstává stále stejná, jako už několik let, tedy 492 korun na osobu a rok, děti do tří let jsou od poplatku za odpad osvobozeny a senioři nad 70 let hradí 252 korun za osobu a rok,” uvedl Pobucký.

Prostředky z rozpočtu budou uvolněny také na zajištění běžného provozu 29 příspěvkových organizací zřízených SMFM.

“V oblasti sociálních služeb se jedná například o Hospic F-M (10,1 mil. Kč), Jesle (6,4 mil. Kč), Domov pro seniory (16,3 mil. Kč), Penzion pro seniory (9,3 mil. Kč) a Centrum pečovatelské služby (12,2 mil. Kč),” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

“Mimo to je v rámci sociálních služeb vyčleněno téměř 12,8 milionu na dotační programy, jejichž cílem je podpora projektů v oblasti zdravotnictví, podpora a rozvoj sociálních služeb na území města a také podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby,” dodal Pobucký.

Město má také nejnižší zadlužení za poslední léta, zadlužení města se nyní pohybuje okolo 40 milionů korun, což činí jen něco přes 2 % z rozpočtu města.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000014837/frydekmistek-ma-rozpocet-na-rok-2019