Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M mají nový typ laviček, vymyslel jej pracovník TS

Ve Frýdku-Místku se i letos budou obměňovat staré lavičky na nové. Lidé je najdou v parcích i na sídlištích. Posedět si budou moci i na novém typu lavičky, který vymyslel a zkonstruoval pracovník Technických služeb.

Už v roce 2018 se ve Frýdku-Místku objevily na několika místech zbrusu nové lavičky. Vedení města rozhodlo o jejich sjednocení a postupné obnově, aby se tak zvýšila atraktivita veřejného prostoru.

“Na základě rozhodnutí vedení města v roce 2018 jsme provedli návrh a následně výrobu prototypu, který jsme si nechali Úřadem průmyslového vlastnictví schválit. Podle smlouvy, kterou máme s městem uzavřenou, jsme v srpnu vytvořili plán další obnovy na rok 2019, výsledkem čehož je teď objednávka z příslušného odboru na dodání 50 laviček, které vyrábíme v našich podmínkách,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Ty lidé naleznou v koloredovském parku a v některých dalších lokalitách na sídlištích. Autorem nového typu lavičky je zaměstnanec technických služeb zámečník Jaromír Chovaneček. Když s výrobou první lavičky začínal, trvala mu jedna sedm a půl hodiny. Dnes při sériové výrobě se zhotoví za stejný čas lavičky čtyři.

“Tvarově odpovídá klasické lavičce. Je tam sedm desek, které dohromady slouží jako sedák i opěra. Je to běžná lavička, která se asi vyrábí kdekoliv jinde, možná má trošičku málo jinačí konstrukci nebo profil,” řekl autor nového typu lavičky Jaromír Chovaneček.

V první kategorii pak mají Technické služby objednávku na zhruba dalších 33 laviček.

“24 nových bude na centrálním hřbitově na Nových Dvorech, 5 na katolickém hřbitově v Lískovci a 4 na ulici T. G. M. Zbylé lavičky, které vyrábíme na sklad, budou průběžně podle požadavků v letním období v rámci koordinace s investičním odborem, který připravuje obnovu v Puškinově parku, instalovány, a to pravděpodobně i s novým kolotočem Hříbek,” dodal Kohut.

S obměnou městem objednaných laviček začnou pracovníci Technických služeb v dubnu.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail