Reklama

Radní F-M řešili dotace do sociální a zdravotní oblasti

Frýdeckomístecké charitativní a obecně prospěšné organizace by mohly získat další peníze na svůj provoz. Dotace na svém jednání projednávala rada města. Schválit je ale ještě musí zastupitelstvo.

Stáhnout video
Reklama

Rada města na svém devátém zasedání projednala a doporučila schválit zastupitelstvu dotace ze dvou dotačních programů. Tím prvním je program na podporu projektů v oblasti zdravotnictví a dotace činí 800 tisíc korun.

“Z prvního programu, který se týká podpory projektu ve zdravotnictví, dostane nejvyšší částku Charita Frýdek-Místek, a to 163 tisíc na nákup vybavení pro klienty Domu pokojného stáří. Částku ve výši 50 tisíc korun dostane Mobilní hospic Ondrášek a mobilní hospic Strom života, kteří poskytují hospicovou péči přímo u klientů v domácnosti. Částka 50 tisíc poputuje také do Domova se zvláštním režimem Beskyd, a to na nákup postelí. Celkem jsme uspokojili 21 žadatelů,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Stejnou částku, tedy 800 tisíc korun, budou zastupitelé schvalovat v rámci dotace z programu Podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby.

“Z programu Podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby, kde se rozdělovalo 800 tisíc korun mezi 11 subjektů, získají 100 tisíc korun Podané ruce, které poskytují canisterapii. Sumu 280 tisíc korun získá ADRA, a to zejména dobrovolnické programy, které poskytují jak v léčebných zařízeních, tak v domácnostech,” sdělil Sikora.

“Když se ohlédnu zpět za těch 15 let, kdy Dobrovolnické centrum ve Frýdku-Místku slouží, tak musím vyjádřit vděčnost všem, kteří nás podpořili. Myslím hlavně na město, které nám za celou dobu dalo nemalé peníze právě do dobrovolnictví, a my jsme to mohli tomu městu vracet. Jsem rád, že na nás myslí každý rok a moc si toho vážíme,” řekl vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk.

Částka 100 tisíc korun připadne spolku Seniorů České republiky na podporu vzdělávacích, aktivizačních a motivačních aktivit.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

David Křístek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

Hanwha Advanced Materials Europe, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA Jablunkov a.s.
Frýdek-Místek
od 16 550 Kč do 20 650 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu